Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křečci

Potřebuju nutně a rychle poradit prosím narodili se mi malý křečkové džungaráci a nevím jestli mohou být dohromady i se samečkem aby je nesežral,prosím napište mi někdo.Na netu jsem našla někde že mohou být spolu jinde zas že ne tak prosím o radu tady.Dík moc

To je příroda a prostě s tím nic neuděláš. Ani ti jich nemusí být líto. Samice totiž žerou přebytečná mláďata běžně a pro ni je to prostě nepostradatelná potrava, aby uživila ta ostatní. Nám jich taky vždy zbylo jen pět, jednou se jich narodilo deset a zbyla půlka, zato byli dobře živení.

U nás máme bohaté zkušenosti s džungaráčkama (4 páry). Nikdy jsem je neoddělovala a nikdy se mi nestalo, že by je sameček sežral nebo jim jakkoliv ublížil (spíš naopak je chránil, když samička nejevila moc zájem, zahříval je vlastním tělem a kdyby mohl, tak by je i kojil). Jen jednou z mnoha a mnoha porodů zabila samička jedno mladé, ale to bylo nějak pochroumané a slabé, tak zřejmě vycítila, že je nemocné.Ale ani to ho nesežrala, nechala ho ležet zabité vedle domečku. Jen ho vytáhla z hnízda. Tak mě udivuje, že tolik lidí má zkušenosti s tím, že samička žere mladé... Přitom porody to byly většinou mnohačetné - mívaly i 11 mladých najednou.

Já mám pěknou příhodu :-). Vracíme se z dovolené domů a jedeme si pro Celestýnu a Filipa k babičce. Ta si stěžovala, že "džungaračka" ji pokousala. No a když jsme se koukli do domečku v druhém patře klece, tak tam bylo deset malejch "červíků". Celestýna je postupně brala do hubičky a mezerami v podlaze (toho druhého patra,byla to mříž) je prošťuchovala do dolního domečku, kde jsme otevřeli střechu. Postupně je takhle všechny odnesla a pak je spokojeně vychovala dole v pilinách :-).