Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žárovky

Dobrý den, chci se podělit se zkušeností. Během jednoho měsíce se mně cca po 14. dnech od výměny doslova oddělila u žárovky skleněná část od kovového závitu. Pokaždé byl vyhozený jistič a skleněná baňka byla upadlá. Byly ve třech různých teráriích, žárovky zn. Tesla, dvě klasické velikosti a jedna " miňonka ". Watáže 2x 40 W a 1 x 25W u miňonky. Nemáte někdo podobnou zkušennost. Je pravda, že u žárovky OSRAM se mně to nikdy nestalo a že Tesla byla o 30% levnější.

Já používám kapkový žárovky (miňonky) mléčný 25 W, mám to zapojený přez spíncí hodiny a vydrží mi asi tak 3 měsíce, pak to vždy zableskne a je tma:-). Nestalo se mi aby někdy takhle praskly. Teď se chystam přejít na halogenový žárovky typu GU10, zdají se mi být účinější, co se týče tepla a životnost - no uvidíme, výrobce uvádí 2000 hod, což je cca 2,7 měsíce v kuse.

Já používám 100W reflektorový žárovky (bodovky) vždy dvě sériově zapojené (to jest každá 25 W) a držej už roky.
Jednou mi podobným způsobem explodovala úsporka (kompaktní zářivka). Naštěstí to vyhodilo pojistky dřív než se na drátech visící torzo ponořilo pod vodu.