Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hadi a alergie

Dobrý den všem zkušeným teraristům.Chceme začít chovat hádě a můj šestiletý syn je alergik,takže kromě akvárka doma jiné zvíře nemáme.Máte někdo zkušenost?

Máme zkušenost. Následující...

Manželka je silný alergik na kočky, psy a jinou srstnatou či pernatou havěť, nicméně hadi ji nevadí. Problém je ovšem, zatím ale zvladatelný, s myšima a potkánama. Je-li jich víc pohromadě, či jsou v místnosti delší dobu, začne je cítit. Opuchne a špatně se jí dýchá. Naštěstí se krmní hlodavci doma moc dlouho neohřejí.

K tomu akvárku: bavili jsme se o tom zrovna nedávno. Někteří potvrdí. Čím dál víc se vyskytují alergie na akvaristiku. Ne samozřejmě na ryby jako takové, ale na krmiva a jejich prach ve vzduchu, případně na to, co se odpařuje z některých typů vodních filtrů.