Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větev v terárku

čau chci se zeptat jak ošetřujete větve před tím než je dáte k hadům do terárka...zajímá mě to proto,že když sem do terárka k Epicrates c.c. dal větev z jabloně kterou sem napřed vyčistil,vyvařil a vypekl v troubě tak mě asi po měsíci chytla trochu plíseń...v térku mám cca 70-80% vlhkost.prosím poradte díky..

Předpokládam, žes jí sebral někde ze země (matně si vzpomínám že ti tu někdo klad na srdce abys větev neřezal, ale sebral někde spadlou.), že ano. Takže v sobě už nějakou tu houbu měla. Kdybys někde uříz čerstvou, umyl jí a trochu vysmahnul v troubě, pochybuju že by ti začla hnít nebo chytat nějakou plíseň. Moje rada zní: Vezmi pilku a jdi se projít nějam do aleje. Stromům jenom prospěje když jim někdo občas prořeže větve, takže žádnej stres ;-)

No,stromům to prospěje, ikdyž si nejsem jistý jestli v mrazu. :-) Pokud je ta větev položená na hodně vlhkém substrátu, začne plesnivět i vyčištěná a vysmahnutá. 5ešíme to plochými kameny,na které ty větve položíme,aby nebyly v kontaktu se substrátem. Každopádně když uřízneš někde větev do terka,určitě to nezpůsobí ekologickou katastrofu.

No,stromům to prospěje, ikdyž si nejsem jistý jestli v mrazu

No tak takovej odborník zase nejsem, navíc ještě tak nemrzne :-)

Pokud je ta větev položená na hodně vlhkém substrátu, začne plesnivět i vyčištěná a vysmahnutá.

Nepředpokládam, že má supstrát permanentně mokrej jako hnůj. To by asi mělo neblahej vliv nejen na tu větev :-)

Nesouhlasim :) Spory jsou vsude, i na stromech i na zemi - me nekolikrat zplesnivela i vetev ze stromu i ze zeme. Nema smysl to moc resit, pouzivam akatove ci borove vetve a zatim jsem nikda nemel problem. Ted mam v jednom vlhkem terku hloh, objevili se dve kolonie, ty jsem zrusil a od te doby je vse ok. VH