Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zarudnutí břicha u hroznýše

Zdravím mám dotaz u mého hroznýše se oběvilo slabší zarudnuti šupin na břiše a hlavně u ocasu je to spíše barva do ružova.Posledně když jsem toto viděl u krajty tak se jednalo o spáleninu od podlahového topení v dusledku selhání termostatu.Ale u hroznýše je toto vyloučené protože nemá podlahove vytápění.Pokud někdo víte o co by mohlo jít budu rád za každej poznatek s pozdravem tučnák

Stalo se to že jsem musel odjet služebně pryč na týden a co čert nechtěl v tu dobu odešel termostat a i když vytápěná podlaha byla jen v 1/3 teraria tak to stačilo.Po dvou měsících léčby to vypadalo že je vyléčen,ale bohužel nebyl.Pro mě stoho plyne ponaučení že pokud jedu na delší dobu pryč tak vypínám vše co je na termostat.

Proč hned tak silná slova. Porucha termostatu se může stát každému. Jak je ten hroznýš starý ? Jeden můj známý co chová hroznýše už dlouho tvrdí, že se takhle vespod do červena zbarvují stará zvířata. Taky jsem jednoho takového důchodce měl, před svlekem se to zvýraznilo.

Víš co ty chytráku když ti odejde termostat tak stim nic neuděláš pokud nejsi uplně dokonalí což ty asi seš co Takoví mám nejradši

Hm termostat ti odešel, když si byl týden pryč a usmažil se ti had. No ty seš teda vtipnej. Je to tvoje věc o tom žádná, ale mě hlavně dojalo jak si to tu podal. :-/
Jj jsem chytrák :)) a díky té mé chytrosti jsem ještě žádnýho hada odnikud seškrabovat nemusel. A to taky díky tomu, že když jedu z baráku zajistim si aspoň, že někdo na hady občas mrkne a zkontroluje je. Ono totiž chov hadů je podle mého názoru taky trochu o odpovědnosti. A pokud mám doma zvíře, a to jakékoliv, v první řadě mu zajistim aby nějak nestrádalo a to ani v mé nepřítomnosti ;-)

BTW: Osobně bych něco co má na povrchu větší teplotu než 40°C do terárka nikdy nedal takže výpadek termostatu by nikdy nebyl tak fatální. A co se týče třeba žárovek tak ty lze znepřístupnit nějakým pletivem. Tak to vidím já Chytrák Para :-D

To je vše, víc k tomu nemám.

K tomu nečekanému exnutí...
Pitvu jsi si nechal udělat? Párkrát se mi stalo, že se doslova připekla mladá užovka na žárovku, ale vždy to rozchodila. Důležité je co nejsterilnější prostředí a hojivé masti (např. Framykoin).
Na druhou stranu, pravda je, že cokoliv (kromě žárovek - zabezpečených) co může mít na povrchu víc než 40°C bych do terária nedal. Nejen kvůli zvířatům, ale kvůli nebezpečí požáru. A jedu-li z domu na delší dobu, odpojím nejen topení, ale i světla. A to, i když je zbytek famílie doma a může to pohlídat. Sichr ist zichr

:puff:

Para je vidět,že máš hady opravdu rád,ale příště vol slova,nemám Ti to za zlé,to né,ale někdy je lepší vědět vše,než začneš reagovat,nebo někdy je ještě lepší nevědět nic.Toto se opravdu může stát,je to blbý ale je to tak.

Tak to nevím, co s tím břichem. Fakt je, že nevím jak tem můj hadí důchodce vypadal za mlada, třeba to měl od mala. Ale známému jsem to věřil, chová hady už dlouho. Nemůže to teda být projev nějaké metabolické poruchy? Co mu nechat udělat nějaká vyšetření, rozbor krve a tak ?