Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rýma

Dobrý den, máme malinkou želvičku. Pred dvema dny se ji u nosu zacaly delat bubliny, poradi nam nekdo, jak ji vylecit?Jinak je čila, ji taky hodne, malatna neni. Dekuji.

Pokud nejsou jiné příznaky onemocnění, pouze bych želvíka pro jistotu více pozoroval. Důvodů k bublinkám může být mnoho. Zvlhčování sliznice při změnách teplot, při intenzivním příjmu šťavnaté potravy, atd. Pravda, také to může signalizovat průšvih, ale to by se želva chovala jinak.

Taky jsem měla podobný problém, myslela jsem si, že je nemocná, ale byla vždy velmi aktivní a měla chuť k jídlu. Bylo mi řečeno, že to může souviset s hltáním při jídle...neumím to odborně vysvětlit...prostě se nějak dostává voda z potravy do nozder a vytváří se bublinky. Teď má nosánek úplně suchý a je zazimovaná. Odpoledne se na ni jdu podívat, jak to zvládá. Děkuji všem, kteří mi poradili se zimováním.:-D