Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno k hydrovitu AD3 u testudo hermanni

Zdravím. Prosím o váš názor, mám 3,5 měsíční testudo hermanni, 1x za 2-3 týdny ji kapu hydrovit AD3 2 kapky na 200 ml /koupe se v tom/, teď mi chovatel papoušků doporučuje střídat hydrovit AD3 s hydrovitem D3, prý by teoreticky mohlo dojít k předávkování želvičky vit. A, který jednak už již želvička přijímá v potravě a pak prý hydrovit AD3 kryje potřebu vit. A na delší dobu, než vitamínu D3 :?:. Děkuji za odpovědi. :-)

1x za 2-3 týdny ji kapu hydrovit AD3 2 kapky na 200 ml /koupe se v tom

Při tomto dávkování bych se předávkování neobával.
Je pravda, že suchý želvy na rozdíl od mokrých netrpí tak nedostatkem vit. A, ale plazi obecně mají potřebu A mnohem ( 20x) větší než D3, a poměr vit. A:D3 je v Combinalu pouze 2:1. Takže pokud dojde k předávkování tak obouma vitamínama a ne pouze A-čkem. Závěr: Střídání přípravku AD3 a D3 je možné, ale není to nutné.

Pozn. Přípravky HydrovitAD3 a CombinalAD3 mají stejné složení