Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Královská - přijímání potravy

Prosím o radu, moje krajta královská přestala přijímat potravu, naposledy bez problému v teráriu /100 délka, 50 šířka a 50 výška/ ulovila myš 2.11.2007 dříve sežrala minimálně 4 myši za měsíc dříve i více. Jinak vypadá, že je v pořádku v teráriu se chová normálně, po zhasnutí terária šmejdí a zdá se, že jí nic nechybí. Přikládám můj deník o této krajtě, který si poctivě vedu a odkaz na stránku, kde je umístěna prezentace spolu s foto terária i krajty terarium.php
Za každou radu předem děkuji.

Krajta královská - deník
Srpen 2007
12.8.2007 Zakoupena - Zvěrokruh galerie Vańkovka v Brně
13.8.2007 délka - 50 cm váha 12 dkg
16.8.2008 první krmení : 2x bílá myš
20.8.2008 druhé krmení : 1x bílá myš /větší /
24.8.2008 třetí krmení : 1x bílá myš /větší /
29.8.2008 čtvrté krmení : 1x myš / bílo-černá /
31.8.2008 páté krmení : 1x bílá myš
Srpen Celkem sežrala 6 myší

Září 2007
7.9.2007 šesté krmení : 1x černobílá myš-velká
14.9.2007 sedmé krmení : 1x bílá myš-velká
14.9.2007 délka - 53 cm váha 20 dkg
20.9.2007 osmé krmení : 1x bílá myš
24.9.2007 deváté krmení : 1x bílá myš
28.9.2007 desáté krmení : 1x bílá myš /malá/
29.9.2007 jedenácté krmení : 1x tmavá myš-velká
Září Celkem sežrala 6 myší

Říjen 2007
6.10.2007 dvanácté krmení : 1x tmavá myš-velká
13.10.2007 třinácté krmení : 1x bílá myš
14.10.2007 délka - 58 cm váha 27 dkg
22.10.2008 čtrnácté krmení : 1x bílá myš malá
26.10.2008 patnácté krmení : 1x tmavá myš-velká
Říjen Celkem sežrala 4 myší

Listopad 2007
2.11.2007 šestnácté krmení : 1x bílá myš-velká

Ahoj Blesku z Brna.
Právě začíná obdobi sucha a je normální,že se snižuje zájem regiusek o potravu.Většinou to trvá až do března-dubna.Potom začíná období vlhka a krajtičky se opět rozežerou.Já svoje přestanu krmit v říjnu a začínám až v dubnu:)).Ještě připiš,jestli je to import nebo odchov a jak je stará.

Terárko je hezky;-).Jde o to,jestli je to odchov nebo import.Iportovaná zvířata jsou zvyklá na nějakou roční periodu a ty se přispůsobujou.Regiusky jsou už takové.Mě nežerou opravdu 6 měsíců,bez jakých koliv problémů.:))Takže to že nežerou je normální,neznepokojuj se.

Nabízení pestřejší stravy je určitě dobré, zvlášť u docela vybíravých hadů jako jsou tyhle krajty(alespoň z mojí zkušenosti), tento případ to ale asi nebude. Koukl jsem do záznamů a půlroční odmítání vloni začalo ke konci listopadu po svleku a posledním nakrmení(křečkem zlatým).;-)

14 dnů i u mladé regiusky podle mě ještě není problém. Chce to potravu vhodné velikosti a různých druhů, jak jsem psal výše. Dá se vyzkoušet kdeco - křečíci, mastomyši, menší potkani, pískomilové, křečci, myši různých barev.. Potravu nabízet večer (při začátku aktivity) a po několika min.(až desítkách min.)vyndat a zkusit znova za pár dnů. Nenechávat hlodavce bez dozoru nebo dokonce přes noc v ter.:x: Taky jsem si všiml že byly útoky oblíbené i zhora(police/větev)nebo z úkrytu. Pokud něco z toho chybí, může to být i tím.

Jeden můj kamarád si koupil krajtu královskou a víc jak dva roky sama nechtěla žrát. Dával jí myši, malé potkany, křečky a všechno co sehnal, ale nic si nevzala. Pak mu nezbývalo nic jiného než jí občas nakrmit násilím. Já jsem začal chovat před časem mastomyši na krmení pro své hady a tak jsem mu jednu nabýdl, aby to vyzkoušel. A ona jí vzala. Od té doby žere bez problémů. Ale nic jiného než mastomyši si ani teď nevezme. P.

Mastomyš-krysa malá,se vyskytuje v Africe a měla by to být přirozenější potrava regiusek.Importy by jí měli snáze přijímat než podkany nebo myši.Taky jsem je choval.Jejich výhoda je především v tom,že krajty baští i dospělé mastomyši,kdežto potkani moc vyrostou.Myši se zase oproti potkanům a mastomyším pomaleji množí.;-)