Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak mam ochocit legunka??

mam taovy problem se svym leguanem. Asi pred rokem sem ho dostala ale porad ho nemuzu ochocit:.( zkousela sem snad uz vsechno, porad u nej sedim aby si zvykl, zkousela sem mu davat jidlo z ruku i z pinzety ale nic. Porad kouse a sviha po me ocasem, kdyz mu potrebuju vycistit terarko tak ho musim prenest i z vetvi. ja uz fakt nevim jak na nej:-( diky za radu
a jeste jeden dotaz. Jake rozmery by asi melo mit jeho terarko?? ted ma zhruba celkove metr a potrebuje uz vetsi.

trpelivost, trpelivost a trpelivost ;-) nekterejm legum to muze trvat i dva a vic roku, vseobecna technika ochoceni neexistuje, kazdej legos je individualita a plati na nej neco jinyho...dobry je drzet se osvedsenejch veci jako mluveni, pomale pohyby, lakani na jidlo a pokusy pohladit ho - vsema moznejma zpusobama. Nekteri legove jsou agresivni kvuli tomu, ze se jim neco nelibi - terarko a neco v nem, pohyb pred terarkem (deti, psi), barvy obleceni apod.
Pro metrovyho legose bych doporucil terko (pokud nechodi ven)na vysku min. 1,5m, sirka 1m delka 1m