Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem štír

:))Dostala jsem štíry a potřebuju poradit jak se o ně starat a jak s nima zacházet. Moc o nich zatím nevím a budu vděčná za každou radu. Díky všem.:-/

Jedná se o veleštíra královského.jsou to mláďata,po druhém svlékání. Potřebuji vědět jak se o ně starat,jak je předělat z terária abych jim mohla vyčistit nebo odstranit nesnědené cvrčky atd. Mám strach tam strkat ruku i když jsem se dočetla, že pro člověka nejsou nebezpeční.Moc děkuju za rady.

Ahoj noo k tomu předělávaní. Obvikle se štíří předělávají pomocí pinzety,která je omotaná hadříkem nebo něčím měkým. Vezmeš pinzetu a chytíš ho za ocas,ale pod bodcem a zvedneš ho a dáš si ho kam chceš. Já,ale preferuji ruku ve které je lepší cit.Je fakt že u mého štíra<Androctonus australis> jsem to udělal jen jednou a fakt stačilo. A u tak malinkého štírečka co máš,ty,bych asi preferoval krabku než pinzetu do které bych tou pinzetou štíra nahnal a zavřel.
JINAK K TĚM CVRKŮ SI SPÍŠE DĚLÁŠ SRANDU NE? NO KAŽDOPÁDNĚ EXISTUJÍ RŮZNÉ PINZETY KTERÝMA TO MŮŽEŠ VYTÁHNOUT ;-)

Tak jedy štírů nesjsou zdaleka tak účinný jako ,třeba hadů..Bodnutí od rodu Androctonus trochu bolí a ruka potom je taková citlivá na dotek..Ale daleko jedovatější a nebezpečnější je rod Leiurus quinquestriatus jeho účinky jedu by projevují škrábání v krku,porucha řeči ,zvýšená sekrece žláz se projevuje sliněním a to někdy až pěnou u úst a křeče svalovů.Porněný pak přestává pravidelně dýchat a může nastat obrna dýchacího centra a následná smrt ,ale to všechno závisí na typu člověka a na váze ,hlavně pro malý děti by to mohlo bejt smrtelný.Každopádně jsem viděl jak se jimi američtí vojáci nechavali bodat a jen je to prej svědilo a po par hodinách to přešlo nojo tvrdy hoši:-)