Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na naší 4 měsíční agamu. Dnes jsem zjistila, že má bezvládnou přední pravou nohu jako při paréze, konkrétně má bezvládnou jen tlapku nohy. Nevím, jestli si ji nemohla zlomit například pádem z dekorace, nebo jí nemohl poranit druhý, s ní žijící jedinec. Normálně žere, ale lezení jí dělá problémy. Tlapku vláčí za sebou. Děkuji za odpověď. Jestli bude potřeba navštívit veterináře, prosím, nevíte někdo o nějakém specialistovi na agamy v Ústeckém kraji? Děkuju.

ahoj,osobně s agamami moc zkušeností nemám ale dočetla jsem se že agamám pacičky odumírají když jim moc neproudí krev hlavně díky svlékání takže by si jí měla při svlíkání pomoct jestli jí to nejde a tak předejít zaškrcení končetiny jako právě ted ale musíš s ní co nejdřív k veterináři kterej by jí tu nohu možná amputoval.ale vzhledem k tomu že je to napsaný taky na inťáku tak nejsi rozhodně první komu se to stalo tak se neboj žít dál bude...a běhat skoro stejně čile jako před tim!(skoro;-))