Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nandej mi do hlavy svý brouky, alias moje hlava v úzkých

Zdravím veškeré osazenstvo a všechny přítomné. Včera jsem si jako naprostý začátečník v oblasti chovu brouků pořídil na burze dost levně párek mecynorrhiny ugandensis, no než jsem je stačil donést domů, tak se zdálo, že se kopulovali a snad spářili. Jakmile jsem je umístil do terárka, samička - snad samička, nabrala kurz pod zem a už je tomu více jak 24, co jsem ji neviděl. Tak jsem se chtěl zeptat, jestli trvá případné kladení vajíček tak dlouho, nebo jestli tam chcípla, nebo zabloudila, nebo ja nevim. Už jsem se rozhod, že se ji pokusím vyhrabat, ale ještě ji dám nějakej čas, dělam dobře nebo ne??? VAZNE PROSIM, PORADTE, je to hrozne hezky zvire a zacit chov umrtim jednoho jedince mi moc do budoucnosti nepřidá.

Predne, brouky nedelam - teda urcite ne chovy - dlouho ale nikdo nepise :)

Jednak - jses si jist, ze kopulovali? Videl jsi je fakt spojene?

Druhak - ze se ejden zahrabe a nevyleza je u zlatohlavku vcelku casta zalezitost - proto je nerad :) Vyhrabat ji, IMHO, muzes. Kazdopadne s parem se zacina spatne, priste je lepsi zacit s nekolika pary ci s larvami.

VH