Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Caudata - dostupnost

Jaká je dostupnost a cena u nás žijících ocasatých obojživelnků (S.salamandra, T. alpestris, T.vulgaris, T montandoni)? Na zahraničních inzercích se vyskytují celkem pravidelně a za rozumnou cenu, ale u nás jsem je moc neviděl.

Pokud chcete získat „výjimku k chovu kriticky a silně ohrozených živočichů“, u nás tedy ze zákona č. 114/92 Sb., požádejte písemně podle Vašeho bydliště příslušnou Správu CHKO. V žádosti musíte udat kromě své adresy i datum narození, jako přílohu pak zašlete doklad od legálně získaného zvířete. Po té bude s Vámi zahájeno v této věci asi měsíc trvající správní řízení. V této době mohou příslušní pracovníci provést místní ohledání a také posoudit podmínky k chovu. Pozor, mohou živočichy i zabavit . Pokud po uplynutí této doby neprojeví nikdo z informovaných účastníků správního řízení negativní stanovisko, může byt výjimka udělena. Chovatel si pak musí vést přehlednou evidenci a veškeré změny v chovu do 30 dnů hlásit. V žádném případě ale nesmí zvířata svévolně vysazovat do volné přírody. Z u nás žijících ocasatých obojživelníků zatím ještě naše legislativa nerozeznává bývalé poddruhy čolka velkého, tedy druhy: Triturus dobrogicus macrosomus a Trituturus carnifex carnifex.