Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená

Ahojky všici,
mám takový asi nevšední dotaz, mám užovku již dva roky a za celou dobu mi hezky papa, svlečku má vcelku, je poměrně klidná, jen jsem se teď dověděla, že není asi v pořádku,že má tekuté výkaly. Mohl byste mi někdo objasnit jak to tedy je a co s tím mám dělat?
Děkuju moc!

Já guttku mám, výkaly se skládaj z polotuhý části, což je jakýsi tmavohnědý dlouhý bobek, a řídký části, což je vodovitá nahnědlá nebo nažloutlá voda až sliz. Plus samozřejmě bílá část (tuhá i vodnatá, což je močovina). Věkem se jí výkaly měnily. Jako mládě to měla řídké všechno, až tak okolo roku jsem začala pozorovat, že formuje ty bobky. Tož tak. Žádný strach. Pokud ti to fakt vrtá hlavou, můžeš odebrat trus a odnést ho na veterinu k rozboru na parazity apod. Ale pokud had vypadá zdravě, žere a svlíká se jak má, brala bych ho za zdravýho a nic bych neřešila.