Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš - zácpa, nadýmání, křeče ? moc trpí pomóóóóc

Prosím o pomoc,

Mám 8 let starou samici hroznýše královského. Bohužel jsem se o ni tak 3 měsíce nemohl naplno starat a věnovat se jí:-[. Za tu dobu mě zhubla na polovinu hmotnosti a špatně se vyslekla. Píše se ani nevaslékala. Na špičce ocasu se jí objevilo mokvání a i po těle mě mokvavé skvrny. Více jak měsíc nepříjímá potravu. Byla strašně zesláblá, ani neudržela hlavu, když jsem ji bral ven z terárka.
Zvěrolékař jí píchl vitamínové injekce( vit B a C) Vyšetření kůže neukázalo žádné parazity ani plísně. Na jeho doporučení ji koupu v jodové koupeli a mokvavé místa natíral jodovou mastí. Ihned to zabralo. Mokvání se zastavilo a usušilo. Stará kůže se začala trhat. Aby se dobře oddělovala od těla jí předepsal INFADOLAN (vazelinová mast) Po týdenním natírání se kůže hodně oddělila a potrhala. Ale začalo znovu mokvání.
Totálně jsem vydezinfikoval terárko a udělal z něho sterilní prostor. Aby se jí dál nešířilo mokvání a nechytla plísně snížil jsem teplotu na 22°-23° Přidal jsem jí více topných kamenů at se může nahřívat zespodu.
Protože nechce žrát sama a byla tak zesláblá, předepsal jí umělou výživu. DUPHALYTE - sterilný roztok pro rehydrataci s obsahem vitamínů, elektrolitů, aminokyselin a výživných složek.
Stříkačnou jsem jí to podával přímo do krku. Předepsal jí 3O ml dávku.
Poprvé jsem jí dal 20ml. Do druhého dne se hodně vyprázdnila. Řídký až tekutý nažloutlý výkal. Takže jsem snížil Dávky na 10ml co 2 dny. Po 5 dávkách očividně nabrala sil a byla živější.
Jenže včera vykadila černé hodně tuhé výkali. Ted ráno je zkroucená jak paragraf, má stahy v břiše a tak co 20 zachrčí z tlamy. Myslím že i prdí. Křečovitě se obtáčí kolem větve.
Prosím poradte jak jí mám pomoci.

Také bych teplotu zvíšil jak píše Werča a vykoupal asi v heřmankové koupeli vzhledem i ke kožním potížím. Ale dost mě zaraží že si se o ní 3 měsíce nestaral????? Jak to mužeš dopustit? Vždyt je to tvuj had tvoje oblíbene zvíře!!! To nechapu :.(

Bohužel mě životní situace vyhnala z domova a nemohl jsem si ji vzít s sebou. Tak jsem za ní dojížděl jen krmit a základní potřeby.
A ted mě za to stihl trest nejvyšší. Právě jsem se vrátil od veterináře. A bohužel bez ní:.(
Diagnoza - IBDB -> eutanazie
Dál už nemůžu psát......

.Retroviridae
IBDB (Inclusion body disease of boids)
hroznýšovití pravděpodobně asymptomatičtí přenašeči, fatální průběh u krajt
nehnisavá encefalitida - akutní paralýzy mláďat, ztráta svalového tonu dospělců, rychlý průběh (vysoká morbidita i mortalita)
diagnostika: elektronová mikroskopie (eozinofilní inkluze)
terapie : neexistuje
prevence: důsledná karanténa nových jedinců
:.( je mi to též líto :.(