Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Guttata problem

Ahoj vsichni, mam takovy maly problem ... :-(

Rád vyndavám svoje guttky, jsou asi 40 cm dlouhy¨
Ale on je tu problém :-( .. pokaždé když kterou koliv vyndam tak po par minutach se "posere"

Ale o se stává POKAŽDÝ :.(

Vytahuju je vlmi rád ale teď už na kratší dobu protože se "posravaj"

Neví někdo v čem může problém být ?
Moc Děkuji .. Rodniik

Už jsem to tu někde psala: moje guttka si odmala sama zvykla vyměšovat zásadně mimo terárko. Vyhovuje jí to a mě taky. Vím, jak dlouho trvá než krmení stráví a už máme vychytaný, že "si řekne" - čučí z domečku typickým způsobem. Má ráda určitou konstalaci podmínek, za jakých se jí obzvlášť chce - terénní hrbol tvořený dekou, tělo natažené do roviny apod. Čekám s ubrouskem a když na tom začne pracovat, dám jí chvilku aby se dostala do bodu, kdy už jí nevyruším, opatrně nadzvednu ocásek a už jen chytám to nadělení. Protože chvíli "pumpuje", vím, že mám dost času a není žádný stres. Můžu jí trus takhle pokaždé kontrolovat, nemusím uklízet v terárku a všichni jsou spokojený. Každý týden vylučuje 2x a máme to spojený s proplázkou. Tipovala bych, že tvoji hadi vylučují strachy a jako obranný mechanismus. Doporučuju to, co se mi osvědčilo: háďata nevyndavat rukou (bojí se velkého předmětu, který na ně jde shora, protože by je mohl sezobnout), ale tyčkou, po vyndání ho dát třeba na postel do osušky a tu přes něj přehrnout. Nechat aklimatizovat a uklidnit, pak pomalu osušku odhrnovat, vytvořit terénní vlny aby neměl pocit že je tak na ráně. Zvykat na ruku, nedělat prudký pohyby. Cílem tohohle sbližování je, aby had neměl žádné negativní zkušenosti s vyndaváním a pobytem mimo terárko. Poměrne brzo se uklidní, zvykne si a tvoje problémy přestanou. Jinak nám se "podělává" krajta ametystová. Taky je to plašan, ale když jí vyndám v klidu, nestane se to. Taky si pomalu zvyká, že jí nikdo nic nedělá, manipuluju s ní hodně s citem, lehce, opatrně, aby se neděsila.