Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měkký krunýř?

Měla bych dotaz: když lehce zmáčknu želvičce (T. hermanni)spodní, popř. vrchní krunýř, má být úplně tvrdý, nebo se dá lehce zmáčknout, je takový měkčí? Díky moc za odpovědi.

Když si ji vezmu do prstů (má asi 5 cm) palce a ukazováčkem a lehce zmáčku, vrchní krunýř ,,pruží". Na tom spodním stačí u středu lehce zatlačit a také ,,pruží". Mám obavy, zda je maličká v pořádku. Kdyby byl případně měkkčí,čím seto napraví? Vápník stačí? Moc děkuji za odpověď