Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podestýlka

Mám takovou otázku. Moje suchozemská želvička měla z kokosové drti zánět spojivek a já si teď opravdu nevím rady do čeho jí dát. Někde se radí, že je nejlepší jen drn hlíny(třeba s trochou písku), ale někde na louce se rýpat v zemi počůrané od psů se mi opravdu nechce. Navíc v zimě to přeci ani pořádně nejde. Pak mi někde nabízeli hobliny, ale to se bojím, že by také prášily. Nezdají se mi jako nejvhodnější. Prostě si nevím rady. Potřebuji poradit. Něco normálního a dostupného co je reálné. Většinou vyzkoumám rady, které jsou mi k ničemu. Děkuji, už mě popadá zoufalství.

Ta hlína není špatná,nemusíš ji přece rýpat venku před barákem,kde čurají psi.Klidně ji kup v obchodě,ale chtělo by to úplně obyčejnou,neupravovanou,nepřihnojovanou. Pro zvětšení obsahu a prokypření ji můžeš promísit tak 3:1 hlína/písek. A pokud máš želvičku mladou,tak jsou ideální ty hobliny a vlhčit je,potom nepráší.

Maličká a je jí 8 roků? A jaký je to prosím tě druh? Jasně,že se dá hlína koupit.U nás ji prodávají normálně v květinářství- a poradím ti-je to ta nejlevnější :-D.U nás ji prodávají v obyčejných mikrotenových taškách,nabalenou přímo na váhu.Žádné firemní igelitové obaly,ty už jsou vesměs upravované.

V květinářství??? Tak to nevim jestli ti tam prodaj jen hlínu.. Není to náhodou už substrát? Asi ne jak o tom tak píšeš, no.. Můžu se někde zeptat.. Ale ona je malá protože je dost odvápněná. Chudinka moje, no.. Má i hodně měkkej krunýřek. Ale prostě je moje.. Myslíš, že jí stačí jen ta hlína, nebo do toho mám přidat i ten písek? Jináč dí za radu, no.

No tak koupit se samozřejmě dá,obyčejná zahradnická hlína.Ale pokud je ve stavu,který píšeš,tak bude za chvíli zánět spojivek z kokosu ten nejmenší problém. Nevím jakým způsobem se dostala do stavu o jakém píšeš,jestli ji máš už dlouho,nebo jsi ji už v tomhle stavu dostala,ale každopádně to chce něco dělat,jinak ti umře a nebudeš řešit už nic. :.(
Zkus si pořádně počíst tady na těch stránkách www.zelvy.wbs.cz
Ten písek být nemusí,spíše se přidává pro zvětšení objemu. ;-)

Jo jo.. Mě to totiž docela štve.. je mi to líto.. ani u ní teď nemůžu bejt a pořádně jí třeba szpat vápník a mayat tz očička.. jsem totiž přes tejden na intru. Táta jí dává jen najíst a na žrádlo jí to mocneszpe. Natož abz jí mayal očička...

Léta používám hobliny a bez problémů,jinak jsem na toto téma diskupovala s vete a ten jednoznačně schválil hobliny ! Jinak POZOR hoblina a pilina je rozdíl :-D piliny ne ,jsou moc jemné ,práší.Hobliny mám přímo od truhláře,nebo kupuji např.Hornbach.OBI, lisované ,cca kolem 70 Kč pytel, :puff: