Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov bez UV?

Vážení, jsem už uplně bezradná! Měla jsem v plánu do již zcela zařízeného želvího stolu pořídit lineární repti glo 10 + 1 obyč světelnou zářivku a žárovku jako lokální zdroj tepla. Bylo mi doporučeno, že ve zverimexech je vše opravdu předražené (repti glo 10 + repti glo 2 + provozní jednotka na 2 zářivky vyjde cca na 1800). Kdežto když bych koupila obyč zářivku s tělesem do kuchyně, vyjde to levněji. Našla jsem si na netu v jakých watážích a délkách se dá sehnat repti glo 10 a k žádnému rozměru neumím sehnat obyč zářivku s jednotkou. Vůbec prostě...Mají úplně jiné watáže a i délky, takže repti glo do toho stejně nenacpu....Musím se přiznat, že jsem se někdy v září zařekla, že vše budu mít připraveno do Vánoc, abych na svátky měla toho prcka doma, v sobotu si pro něj mám jet a ejhle...Začínám uvažovat, že UV zdroj prostě nebude! Zimu přečkáme na combinalu a správné stravě a v létě budeme na zahrádce. Želvy se tak stejně chovaly, než někdo vymyslel UV zdroje...a koupit něco za 700 a všude o tom číst, že je to stejně tak spíš pro dobrý pocit...No, co si myslíte o chování želv bez UV??? V létě venku, v zimě prozatím doma, ještě jsem nevymyslela jak zařídit vhodné podmínky na zimování...snad někdy do budoucna...

Trochu ekonomická rada - zus sehnat cca 1700,- na T-rex výbojku, pokud jí budeš používat jen v zimě, vydrží ti tak 5-6 let. Ještě líp tě vyjde Osram Vitalux, ale má 300W, zase želvu stačí ozařovat tak 1/2 hodiny denně, cena je mysylm někde na 1200,-, ale při používaní jen přes zimu máš na 10 let, možná i víc vystaráno.
U.