Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zimovat štíry?

Zdravím vás!
Jsem začátečník v chování štírů. Mám dva párečky. Heterometrus Spinifer(ale jak napověděl předmět, o toho teď nepůjde). Dále mám páreček Mesobuthus Martensii. Chtěl bych se zeptat, jak jim můžu připravit co možno nejvhodnější podmínky pro zimování. Tím myslím podklad(zemina)+ vrstva(četl jsem, že některé druhy se i zahrabávají do země), úkryty, vlhkost, teplota, doba zimování a tedy i jak zimování ukončit a co od nich čekat a jak je zase ¨dát do pohody¨.
Mockrát děkuji za odpověď. Doufám, že ještě není pro zimování pozdě. Samec mi po terárku běhá celý den, samička je většinou schovaná pod listem nebo kůrou.
Přeji hezký den a ještě jednou díky za odpověď.

Děkuji mockrát. Článek skvělý! Jen se chci ještě zeptat, jak je dobré takovéto podmínky vytvořit? Píšou tam 5 - 10°C... To je mám dát za okno? Mám malý byteček. Moc tu ty teploty nekolísají... Mám tu i jiné tvory a všichni ostatní vyžadují vyšší teplotu.. Díky moc za odpověď.