Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eunectes notaeus

Tak Vám zde taky písnu o radu. Nelíbí se mi stav mé Anakondy žluté. Vypadá jako by měla zápal plic, alespoň se mi to tak zdá v té prvotní fázi. Hlasitě dýchá, odfukuje a zdá se mi, že má mnoho slin v puse. Bubliny ji nejdou z úst a ani sliny, alespoň jsem nepostřehl. Mám ji v terárku, při teplotách kde se mi zdá docela nemožné, aby měla zápal plic. Přes den na topném kameni cca 34°C pod žárovkou cca přes 40°C a pod druhou cca 37°C. Samozdřejmě chladnější místa kolem 22°C. Po vypnutí žárovek jede topný kámen a doma mám okolní teplotu kolem 23°C, proto se mi zdá nemožné, aby měla zápal plic. Možná se mýlím, a proto žádám o radu Vás zkušenější. Jo málem bych zapoměl je před svlekem, ale to si myslím že nemá vliv. Předem se omlouvám za pravopisné chyby fakt mi čeština nejde :-( .
Foto přikládat nebudu, myslím si,že je to zbytečné.
Hodně zdaru v chovu
Jakub Kavka

Zdarec, nemožné to určitě není, ono taky záleží na tom, jak máš učinné větrání, protože vzhledem k teplotám, které uvádíš, bude v teráriu i poměrně velký odpar a při málo učinném větrání se mohou vyskytnout potíže s dýcháním a od toho se odvíjející další komplikace. Svoji roli může sehrát i blížící se svlek, obzvlášť u velkých hadů, protože had svléká i část kůže v nosních otvorech. V tomto období občas pozoruji, že někteří hadi při dýchání trochu sýpají, což může být dáno uvolněnou exuvií v těchto místech, počkal bych tedy na svlek. Ale pokud to zvíře nikdo z nás neviděl, půjde vždy jen o spekulace. Pokud si nejsi jistý, navštiv tedy vetrináře. Foto by nebylo od věci;-)

Jasně pokud Vám to pomůže vložím zde foto.
Myslím si že s větráním by problém neměl být. Celý vrh je vlastně z kovové mříže, takže proto tolik žárovek abych vůbec dokázal terárko vytopit a samozdřejmě je větrání z boku terárka aby vzduch mohl proudit. No už je lepší, tak snad bude všechno ok.
[http://img180.imageshack.us/img180/6432/imgp1221di2 .jpg]