Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vodní vs. cvrček

Ahojky, mám druhý den doma agamu vodní, ale nějak odmítá papat, dal jsem ji cvrčky, ale cvrček před ní stojí a ona vůbec na něj nereaguje, je možné, že je ještě ve stresu? Nebo nedoporučíte mi něco? Mám ji cvrčka dát z pinzety? Díkes a hezký den :)

Tak to těžko říct, naše agama třeba cvrčky nežere půl roku, dáváme ji tedy něco jiného (sarančata, červy, hrozně ráda má banány, holátka, kobylky, mouchy). A také má období, kdy v teráriu si cvrčka nevšimnu, ale venku (např. v pokoji na podlaze) si ho ráda odchytne a někdy ho přijme pouze z ruky. Zatím bych si s tím hlavu nedělala. Kdyby to ale trvalo delší dobu a nepřijímala ani jinou potravu, tak by to pak chtělo odbornou prohlídku.