Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želvička sále chce ven z terárka

Dobrý den všem, mám dvě stejně staré (rok a půl) želvy vroubené, s největší pravděpodobností párek, jedna z nich je o malinko větší. Jsou spolu od narození, půl roku jen samy dvě, předtím byly u pana chovatale s mnoha dalšími želvičkami. Neprojevují se vůči sobě agresivně, žerou z jedné misky, ale v posledních několika dnech menší želva často hledá východ z terárka. Když ji pustím, zaleze mezi stoupačky a tam spí. Když ji vrátím do terárka, zase chce ven. Dělá to zejména v době, kdy druhá zaleze do jeskyně, kterou mají v terárku a ve které dřív běžně spaly. Nemyslím si, že by hledala zdroj tepla, v terárku mají vyhřívací kámen. Je možné, že by větší želva té menší ve spací jeskyni prováděla něco, co by jí vadilo? Mám přemýšle o druhém terárku nebo by stačily oddělené úkryty? Moc děkuji a přeji šťastné vykročení do nového roku! Marta

já si koupila starého želváka který byl v terku spokojený do té doby než jsem ho vypustila po bytě na vonlo.To je nejšťastnější,vleze si kam chce a tam kde je mu dobře.Hned se vyhřívá pod krbem a nebo si zaleze do klidu za skříň.Pokud ho dám do terka zpět tak se nažere,prospí a za chvilku mlátí krunýřem o sklo.Druhá mladá želva je v terárku naopak spokojená jak ,,želva",jenže jí jsem ještě na volno nepustila...;-)Ono ale není dobré mít želvu na volno po bytě,hrozí nějaký úraz ale třeba i prochladnutí,určitě sis všimla že u země je poměrně chladno a někdy i průvan.Nevím jak se toto řeší...;-)