Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov jednoho ještěra

Prosim vas ,ktery druh ještěra se dá v pohodě chovat samostatně. Zatim co jsem čet tak vždy se píše o párech , ale já nechci odchovávat dalši chtěl bych jenom jednoho krasavce.
Děkuji za případnou radu .

loading...

Myslím, že kdejaký ještěr se dá chovat sám. Pokud budou splněny jeho prostorové, potravní a jiné nároky, nebude s tím velký problém. U některých to spíše není úplně přirozené a nevyniknou zajímavé druhy chování, hierarchie ve skupině, námluvy atd., které jsou tak zajímavé. U některých je prostě škoda chovat je jako "pet".

Přesně tak jak píše malpolon.Jede o to,že někteří ještěři jsou agresivní ke stejnému pohlaví.Většinou jsou to samci.Třeba u ještěrek,Lacertidae muže dojít až k usmrcení slabšího jedince.
Proto se v literatůře udává "Lépe chovat v páru".Jinak samozřejmě se dají chovat samostatně:-)