Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor imperator honduras

chová ich niekto z vás?ak máte foto pridajte,chcel by som vediet vaše skúsenosti s týmto hadom.akú má mať teplotu/vlhkosť.mohol by som spraviť terárium 110x85x60.stačilo by to pre pár?ak nie,tak by som spravil menšie a len pre jedného.

Chovám tato zvířata už nějaký ten pátek.
Totálně bez problémů.
Vlhkost klasika - 65%
žerou naprosto bez potíží.
Mám v chovu skupinku jež má v genech reverse strip,tak doufám že tak za dva roky se to pozná...
Dříve samici připouštět nebudu.
Teplota také uplně normální jako pro ostatní Boa..

Jsou tam 4 kousky.
Jeden pár B.C.C.Peru a pár B.C.I. Nicaragua - Honduras.
Jsou to ještě roční a dvouletá mláďata a tak jsou všechna v horním terárku a to spodní je prázdné.Zatím.
Za rok je rozdělím na samice a samce zvlášť a samice půjdou nahoru a samci dolu.
To že tam budou 2 zvířata i když je jeden je imperator a druhý constrictor podle mě vůbec nevadí,protože podmínky chovu jsou obdobné a při velikosti terária budou mít i v dospělosti dost místa najít si svůj oblíbený kout.
Podotýkám že moji Imperátoři jsou opravdu čistí a jsou od různých rodičů
s genem reverse strip.

Chová je pan Jakoubek.Bydlí kousek od Třebíče.
Byl jsem si u něj pro zvířata osobně a viděl část jeho chovu - paráda.
Myslím že na jaře by měl mít mladé,teda aspoň to plánuje.
Má stránky na www.terins.cz
Ovšem je lepší telefonický kontakt protože ten pán přes net moc nekomunikuje.
Ne že by snad nechtěl ale je to asi holt stará dobrá škola a tak když mu zavoláš prokecá s tebou třeby půl hodiny.