Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodopad

Zdarec, hej potreboval bych od vas radu ohledne EXO TERRA vodopadu. Chtel bych ho poridit pro moje dendrobatky jen nevim jestli by mely dole ve vode dost prostoru na ty jejich obcastne hratky ve vode.diky za radu

Ahoj,zrovna jeden prodávám i s mlhovačem,ale je to spíše dekorativní záležitost než pro hrátky ve vodě ;-).Je to v terku hezké a trochu to zvedne vlhkost,ale ta vanička dole je uzavřená a v tom bazenku dole je jen malinko vody.Je vhodný do nějakého menšího či středního terka,tam vynikne,ve velkém vypadá už divně.Krom toho je dobré ho mít na dobře přístupném místě,protože se tam musí často ta voda měnit a také je dobré používat něco na odbourání biolog. odpadu-např. od EXOTERA-biotize(kapky).Já ho osobně používal 2 měsíce a pak jsem ho zrušil,páč mi přišel pro leguána zbytečný a k hadici ho nechci.

cau, tak to je skoda,,, oni dendrobatky do vody moc nelezou ale to chce aspon 3cm vody kdyz uz...ani rozmery sem na internetu nezjistil vsichni pisou to same ale velikost nikdo..tak nevim ani zda bych ho do terarka dostal..

Uvažuju u vodopádu exo terra. Totiž jsme se přestěhovali a ta vlhkost je úplně jiná, mívala jsem 50-60% a to bez rosení, teď 20% a musím pořád rosit.Navíc chci trochu zkrášlit terárium:-) Vím, že ten vodopád je spíše pro ještěry, ale má s ním někdo zkušenosti u hadů??Jak je těžký? Může ho had převrhnout? Konkrétně Python regius nebo Lampropeltis?

Ahoj,
je to jak píše Arutha, regina by ho rezebrala, ne převrhla, protože samotná část na vodu je s těmi 2l vody dostatečně těžká, ale věřím že ten vršek by si odstranila když by chtěla :-) A nevím jestli tím zrovna zvýšíš vlhkost, samotný vodopád jí moc nezvýší a mlhovač by musel běžet snad nonstop-mám větší tera a tam to nezamlžilo ani omylem, já jsem bláhově čekala jak to udělá mlhu v celém teráriu a ono nic :-) Vodopád ani mlhovač už nepoužívám, byl v tera cca 14dní-měsíc a spíš překážel než pomáhal.
A jak radil Arutha, kabel v mokrý rašelině je na vlhkost dobrej ;-) a pak taky můžeš pokud máš nízké terka dát větší misku s vodou pod žárovku, nebo dát pod misku s vodou topnou fólii.