Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UW lampa a substrát

Dobrý den mám pár dotazů na které bych jse Vás chtěl zeptat. Zajímalo by mne jak často bych měl dávat mládě krajty kobercové pod UW lampu nebo podávat nějaké vytamíny jako náhražku UW lampy, nebo zda-li je nutné jí jednu z těchto dvou věcí poskytnout.Pokud ano jaké vitamíny jí podávat a kolik. A další můj dotaz se týká substrátu.Dočetl jsem se že pro tento druh krajty je jako nejlepší substrát směs písku s rašelinou ale nevím v jakém poměru to namýchat a zda-li na tom mohu krmit.Do předu díky za vaše rady.

Re:Georgij Gadjukin- doufám že niní již nebudete mít problém s předmětem a budete mi moci odpovědět :?:

no ja mam doma taky kobercovku taky mladě a pod uw lampu ji nedavam a vytaminy taky ne ale neškodí ji občas jedno z toho s tim substratem už to tu bylo ale ja ji mam na lignocelu a krmim mimo terarium mam jedno terarium zvlašt a v tom krmim všechny hady je to podle mě lepší jinak je to docela dobrej had.

Zdravim, tak od zacatku UV lampa neni pro hada nijak potrebna, pac postrada temer jakykoli smysl.Vitaminy bych taky moc nedaval, maximalne nejaky roboran nebo tak neco kdyz uz mermomoci chces neco davat, rozhodne ne ni typu AD3 a tak podobne. Had vsechny potrebne latky prijme z krmnych hlodavcu.
Raselina se s piskem kombinuje v pomeru 1:1 nebo 1:2 ale je to skoro jedno, takze to proste namichej od oka
chovu zdar

Ahoj,mám jí také,pulročního prcka,cca 90-95cm,UV nemusíš,já ho teda mám,ale to jen proto,že jsem ho v tom terku už měl,ale klidně můžeš zářivku pořídit,stačí obyčejná jen pro dosvícení a zvýraznění přechodu den,večer,noc.Zapínam jí o 1,5 hodiny později a vypínám o 1.5 hodiny dřív než žárovky.Jak už psali kolegové,vitamíny získá z potravy(pokud jsou dobře krmené-bylo by dobré zjistit tam kde je kupuješ).Jinak substrát-vhodný je písek+rašelina-1:1;1:2 ,ale to už tu také zaznělo a s krmením neměj strach-je to arborikolní(stromový) had,takže většinou potravu čapne z větve a natáhne si jí nahoru a tudíž pozření substrátu není tak časté.Jinak hodně štěstí v chovu ;-).

Díky všem za užitečné rady.A vytamíny mu určitě nechci rvát ale jen mě vyděsilo to že v některých knihách popisují možné následky když nedostane tyto vitamíny nebo UW proto jsem se ptal.Mě ten můj teda připadá že není stromový jelikož na větvy byl asi dvakrát a to je asi tak všechno kolikrát tam byl jináč stále spí ve svém ukrytu a kdybych ho občas nevytáhl tak by prospal celý den a protože tam mám jako substrát ligocel chci mu tam dát raději tu rašelinu.Ještě bych se chtěl zeptata za jak dlouho po tom co se mu zakalí oči začne slíkání.Ještě jednou díky všem

Ještě bych se chtěl zeptat jestli je normální zda-li když se hadovi zakalí oči a po dvou dnech se mu zasek začnou pomalu odkalovat a přitom se neslíkne docela mě to děsí aby se nejednalo o nějakou chorobu? JEště jsem to nikdy neviděl.Díky

NO právě že se ještě u mne neslíkl a mám z toho poněkud starch aby s ním blo vše v pořádku, skrátka je mi to divný že se připravý na slíkání a 4 dny nic a dneska si všimnu že se mu oči odkalili. Možná že sem jenom moc starostlivej a o nic nejde jen mu to chvilku travá než se slíkne a mělo by se jednat o jeho druhé slíknutí

Neměj strach,Nejdřív se zakalí,pak odkalí a pak teprve svlékne,celý ten proces trvá cca tak 7-10 dní.To že je to u Tebe poprvé,vysvětluje tu starostlivost,podruhé už to bude v pohodě ;-).Vydrž tak 2-3 dny a bude to.
Jinak nezapomeň rosit.Já při svlékání rosím denně jeden roh a ob den porosim většinu terka a trochu i hadičku.