Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za švába?

Včera jsem sháněl po zveráčích sarančata a v jednom měli tyhle šváby, samozřejmě netušili co je to zač. Jelikož jediný co poznám jsou B.germanica, P.americana a B.dubia, chci se zeptat zda nevíte co je tohle za šváby? Já bych tipoval Gromphadorhina portentosa, ale jinak netušim. Dikes
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_mad _dog/P1080131.jpg]
[http://i62.photobucket.com/albums/h107/mike_the_mad _dog/P1080129.jpg]

díky moc, já je koupil na zkrmení, takže je škoda je dát sežrat? mám ubec nějakou šanci na založení chovu, totiž těžko vůbec poznám samečka od samičky, jediný co vím je, že by měl mít 8 článku zadečku a samice jen 6. Ani jsem nikde nenašel kde žijou, takže nevím jestli je ideálka co se většinou udává - Vlhko, tma teplo kolem třicýtky...jak velkej je asi dospělec? No asi je budu muset zkrmit. :-|

No, behaji po skle :) A chvilu vydrzi i doma. Obcas se chovaji, ale neni to neja moc atraktivni druh... U nas se chovaji partenogeneticky linie vez samcu, ale obcas jsou i normlane se samci. Velci jsou do 3 centaku tak asi.

Podminky chovu jak pises, jen ne vlhko - zadnej svab nema moc rad vlhko, to je povera. Naopak, sucho je lepsi, nebo spis vytvoreni gradientu sucha a vlhka.

VH

No, je to fakt tak. Ja jednu dobu choval 32 druhu svabu kdyz jsem o neco prisel, tak to souviselo s vlhkem a plisnema... Jirka Hromadka, jakozto naz nejvetsi svabochovatel :) me na to vzdycky upozornoval a fakt mel pravdu. Ted mam uz jen 9 druhu a vic nechci, spis min :) VH