Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neklidné a podezřelé chování

Dobry den,
mam zelvu nadhernou jiz asi 10 let. Az doted s ni bylo vse v poradku. Az asi poslednich 14 dnu pozoruji jeji neklidne chovani. To spociva v tom, ze cely den (a vyjimkou doby, kdy se vyhriva pod zarovkou na kameni) a i prevaznou vetsinu noci neustale plave po akvariu tam a sem, tzv. placa prednima nohama do vody, narazi krunyrem do sten a kamene.. apod. Doted byla klidna, zejmena v noci nejcasteji lezela u dna a spala. Posledni dobou vsak spi jen minimalne. Potravu pritom prijima vyborne, tzv. zere jak protrzena. A take pri vyhrivani, casto strka hlavu az uplne k zarovce, casto se ji i dotkne. Vzdyt se musi spalit! Jeji neklidne chovani me vsak znervoznuje. Nevite cim by to mohlo byt? Dekuji za vasi odpoved.. M. Kruzikova

Zavisi asi od velkosti zelvy, mne znasala tak okolo 6-10 vajec. Po prvej znaske moze prist o nejaky cas dalsia. Pokial ma moznost, snazi sa vyklast na susi, ked nema kladie aj do vody, ale je nepokojna. Ja som ju nechaval nejaky cas vonku.
Ma napadlo ako si vtedy oblubila moju skolsku tasku, ked mohla vliezla vzdy do nej a tam medzi zositmi a ucebnicami nakladla vajcia:-D

Vcera jsem ji skoro cely den pozorovala a jeji chovani se vyrazne zklidnilo. Tento tyden v ut snesla do vody to jedno vejce a uz je klidna. Nevim ted, jestli ji teda mam dat do toho pisku nebo ne. Abych ji tam nedavala zbytecne. Je mozne, ze by snesla jen 1 vejce?

Skoda, ze nejde tu fotku zvetsit.. Takto to neni moc videt, ale odhaduji, ze je to opravdu moc hezky udelane.. To mate normalne venku takto udelane? Nebylo by mozne vlozit vetsi fotku? Rada bych se inspirovala.. Skoda jen, ze mam jen jednu zelvu, kdybych mela 2 bylo by to hned lepsi.. Takhle ji musi byt smutno.. Precetla jsem tu radu prispevku a kdyby mela samce a samicku, tak bych se urcite pokusila o male zelvatka :-) Asi neexistuje neco jako zelvi seznamka, co? :-D:-D

Moc diky za ty fotky.. Mate to vazne moc hezky, necham se inspirovat.. Mam ale trochu obavy z toho, koupit si nejakeho dospeleho samecka (bojim se, aby treba nebyl nemocny a tak).. Te moji zelve je asi 10 let a mam strach, aby si byla vubec ochotna zvyknout na nekoho noveho.
Dneska totiz snesla dalsi vejce do vody a u zadecku je videt, ze dalsi je na ceste. Kdyz jsem ji ale chtela dat do krabice, kde by se mohla vyklast pekne do pisku se zeminou, tak tam nevydrzela ani minutu.. Zacala silene jancit, ze jsem ji musela vratit zpatky do vody a tam se zase uklidnila.