Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva 05

mám testudo greca prodaná jako imbera. Ale je vyrazně menší než ostatní teď má 60g a ostatní mají u okolo 150g. Ta želva je výrazně taky hodně žlutá. Co to může být? Je to na 100% greca ale jaká?

Teda nevím jak ostatní, ale já křišťálovou kouli nevlastním :.(.
Z tak málo informací asi těžko někdo cokoliv pozná. I ibery mohou být žluté, stejně tak i další poddruhy, barva nic nevylučuje. Chtělo by to fotku.

"želva 05" - to znamená, že je máte koupené od roku 2005, nebo se narodily 2005, nebo k nám byly dovezeny 2005, nebo jich máte celkem 5, nebo ještě něco jiného - jak to má člověk poznat?

Stejně tak ta hmotnost 60g a 150g. Za jaké období to vzniklo? Byla už předtím menší? Jak se ta želva chová, v jakých podmínkách je chována, čím je krmena, ...? Atd., atd., atd...

Podrobnosti...

Ono je těžké to posoudit, když člověk o těch želvách pořád prakticky nic neví. Jestli ty želvy byly zimované (jak dlouho), kdy se vůbec v roce 2005 narodily, zdravotní problémy (např. odčervení), atd. A když nebude fotka, tak je taky možné, že ta želva je jiného poddruhu (jak bylo naznačeno), a prostě jen roste, tak jak to má geneticky naprogramované. Želvy se dokáží taky dost nacpat potravou, což taky ovlivňuje jejich hmotnost (i 20-30% rozdíl mezi želvou nacpanou k prasknutí a druhou, která týden nic nežrala). Jak jsou ty želvy velké (bez toho je údaj o hmotnosti k ničemu)?

Takže to možná je úplně normální, možná ne. Obecně mi na více než dvouroční želvu přijde 60g spíše málo, ale pokud té hmotnosti odpovídá normálně rostlý krunýř, tak se nedá nic dělat, a želva prostě bude mít nějaké trpasličí vlohy, nebo je při žraní pomalejší a méně průbojná, a ostatní jsou rychlejší.