Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Heterometrus spinifer

Zdravím a dobrý den.
Je to už asi druhý týden, co mi v teráriu uhynul samec H.spinifer:.(. Měl jsem pár. Samička zůstala sama a vypadá dost, když to řeknu hloupě, tlustá. Mohla by třeba brzo mít mladé, nebo nevím... Chci se zeptat, jestli nevadí, že zůstala sama v tak velkém teráriu (š.30,v.30,d.40). Dávám jí stále cvrčky, doteď je v pohodě zvládala. Nejsem si jistý, kdyby třeba ty mladé měla, jestli je dobré teď kupovat nového samce. Prosím poraďte. Nerad bych udělal nějakou hloupost. Díky moc.

A přemýšlíš přímo o H.spinifer? Nebo obecně o štírech?
Jo, v tom krmení máš pravdu,ale já těm mým dospělcům dávám týdně jednoho cvrčka. Záleží taky na tom, jak se k sobě budou mít... Štíři mají sklony ke kanibalismu,takže hladovej štír neřeší, co se kolem něj pohybuje a jde po tom... Ale taky uvidíš, překrmovat není vhodné... Jsem teda poradil, že?:-D Ideál dospělej cvrček, u dospělých spiniferů nebo šváb,ale ti se zahrabavaj do substrátu, takže radši cvrček... velikostně úměrný k velikosti štíra...
Klidně se ptej, nějaké zkušenosti mám a ostatní jich mají ještě mnohem víc a všichni rádi poradí.

Nery: já bych si dovolil s tebou nesouhlasit, aspoň částečně. Terárium o velikosti 30x20x20 je vhodné tak akorát pro jednoho štíra A. australis a když si vezmeš o kolik je H. spinifer větší, tak bych se hádal jestli to stačí pro jeden nebo dva kusy. Možná že jeden ks H. spinifer by se tam dal dát, ale i tak je to pro něj málo místa, budiž, ale pro dva kusy každopádně ne.

Dobrý den žádám prosím o radu mému štírovy se na těle z boku udělal nějaká boule obr.1 a ještě se mu na ocasu udělal rosolovitá bila hmota obr2. nevím o co se jedná jestli někdo víte nebo máte zkušenost prosím o radu díky moc
Jo a ještěse mi zdá že přestal odmítat potravu z ničeho nic...
view-203716022013143.jpg