Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemensky

ahoj mam takovy problem: mam 2 chameleony,mam je tak 3 tydny a ten 1 zacal mit nejake problemy s okem porad ho zavira a otira o vetvicky(pri cemz se mu to oko zvetsi) dneska sem videl ze to same dela i s druhym okem co myslite ze to je??? a jestli to je nejaka nemoc nemohl by to dostat ten druhy chamik???:.(

A zkoušel jsi mu ty oči propláchnout? Pokud můžeš, hoď sem foto.
Co já vím, tak chamíci umí oči "vyvalit" tak, že to vypadá jakoby mu vypadly z důlků. Ale umí je zase vrátit zpátky. Dělají to v rámci jakéhosi "protahování". Pokud má to oko venku pořád, není asi něco v pořádku. Může to být způsobeno špatným světlem, nevhodnými vitamíny, nevhodným teráriem... Nebo to může být taky nějaká vrozená vada. Návštěva veterináře by asi nezaškodila...