Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odchov křečků

ahoj mam dotaz dnes sem si od znamiho přivezl 3.male křečky pro moji koralovku sedlatou ale ona je nechce sem přemyslel jestli by sem je mohl odchovat do dospělosti a tak by sem potřeboval vědět jestli maj sanci na přežití sou to prckové trochu větší jak holata a nevim cim je krmit jaky podklad atd.. poradte prosim (:!:FAKT SPĚCHÁ:!:)

Změna předmětu, původně: SPĚCHÁ (Kurt)

loading...

pokud už jsou soběstačná,tak krmit jako ostatní hlodavce.Naposledy jsem měl křečky jako prcek,ale dával jsem listovou zeleninu,mrkev,tvrdý chléb a taky se dávaj granule pro psy.Hlavně dát čerstvou vodu a nějaký větší bydlení,krabička od ramy musí být malá.Ale bacha,papírové krabice dlouho nevydrží:-D,pamatuju si,jak jsem jednou 14 dní hledal křečka po celém bytě;-).

Všechno co žerou najdeš snadno doma: ovesný vločky, tvrdej chleba, zelenina všeho druhu, jablka, piškoty... Ve zveráči nebo v hornbachu koupíš krmení kro hlodavce - zrní, semínka a podobně. Hlavně jim nezapomeň dát vodu. Přestěhovaný z krabičky od ramy už snad jsou a jinak je to komplet.

Tak můj křeček je nejspíše úplně dementní. Utekl mi už tak pětkrát. Dvakrát při útěku vylezl přímo za mnou na postel a vylezl si na mě, takže mě hned vzbudil. Jednou jak žuchnul blbeček ze skříňky, tak mě vzbudila ta rána o zem (a zůstal celej z metru a čtvrt:o) a dvakrát, když jsem zjistila že utekl, jsem se sklonila pod postel, jestli tam není a on tam byl a vylezl mi přímo pod nohy, asi se podívat co se děje. Když mi utekl had, tak utekl jen do vedlejšího prázdného terárka, ze kterého nemohl vylézt a když utekl krab, tak na sebe hned upozornil škrábáním. Mám asi nejblbější zvířata, jaká můžou být:o)
No a nepochopila jsem, jestli ty křečky chceš odchovat do dospělosti, aby jsi je měl jako mazlíky nebo co... ale pokud jo a chceš zdravé dospělé křečíky, tak jim moc těch piškotů nedávej a ze zrní vybírej slunečnice, nebo ti z nich vyroste tlusté prase, které brzo umře:o) A určitě jim pořiď aspoň akvárko. A pokud tam jsou aspoň dva samečci, tak máš problém a buď je rozdělíš nebo se budou rvát do krve. Pokud si je fakt chceš nechat a nechceš se o ně pořádně starat, tak je dej radši někomu pro hada nebo tak. I křečíci potřebují trošku péče:o) Kýbl tedy není zrovna vhodný příbytek.

jj pořídím jin novy ale jak se pozna jestli je to sameček nebo samička(nechapu jak ti muze utect krab ty moji krabi se o utěk pokousej ale nemaj sanci protože 20cm po skle opravdu nevylezou tvoji snad jo::)::) nebo je chovas v něčom jinom

Moji krabi bydlí v terárku, které je vlastně akvárko z poloviny zakryté sklem a z poloviny otevřené. No a pod tou zakrytou polovinou je filtr a ten má kabel až nahoru a jde pod tím sklem. No a ten krab vyšplhá po kabelu, zachytne se pod krycím sklem nožičkama o hranu akvárka a přeručkuje až k té oddělené části, tam se asi nějak přehoupne. Já si to nedokážu vůbec představit, jak to udělá, ale je to tak. Ale zatím utekl jen jednou, terárko mají pořád stejně a už nikdy se mu to nepovedlo. Je to už nějaký měsíc a už znovu neutekl.
No u křečků to poznáš... nevím jestli u tak malých, to bys ses v tom asi musel trochu vyznat, ale jak budou trochu starší, tak to poznáš. Zkusím se mrknout, jestli to najdu na nějakých fotkách.

No fotky jsem nenašla... ale na to máš určitě ještě čas, protože u mladých to jen tak nepoznáš. Než vyrostou, tak si to zkus nějak pozjišťovat. Našla jsem jen tuto větu - Vzdálenost mezi pohlavním otvorem a řití je u samiček malá, u samečků nepoměrně větší. Takže kdybys to nějak chtěl porovnávat, tak by ti to mohlo trochu pomoct. Na to je ale ještě brzo. Trochu se snaž:o)

To s tou vzdáleností platí obecně nejen pro křečky. My třeba šli s celým vrhem k veterináři, potřebovali jsme se rozdělit podle pohlaví, ten se na to kouk pod lupou a roztřídil nám je jak kuřata na pásu :-). Ale to už ti džungaráci měli chlupy jak dospělí, jen byli měnší a roztmilejší.

Já mám trochu zkušeností s mořčaty třeba to bude podobný - samička tam má štěrbinku ve tvaru jasného čistého písmene Y, samci maj taky jako trochu Y, ale mezi dvěma horníma nožičkama písmene mají ještě celkem velký kožovitý útvar - asi předkožka či co. Navíc ještě jasnější u skupiny dospělých kusů je chování - ale ty máš zatím mrňata - ovšem za pár týdnů budou dospělý. Ještě samci bývají obyčejně větší (až během dospívání). Zkus poslat fotky a buď ti poradím, nebo padnu na zadek:-)