Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pandinus imperator

Můžu poprosit o radu? Jak mám odchovat třicet malých štírků.Jak často se mají krmit a jak často se svlékají,jak to na nich poznám?První svlečení mají už za sebou a někteří už dokonce dlabali i cvrčka.

Dobrý den já osobně krmím pandinus imperátor jednou týdně, Samice rodí obvykle menší počet larev, většinou v rozmezí 8 až 20. První svlékání absolvují larvy na trupu matky zhruba 15. den po narození. Druhé svlékání následuje 95 až 125 dnů po narození, třetí 140 až 170, čtvrté 230 až 290, páté 390 až 425, šesté 480 až 540 dnů a sedmé po dalších pěti měsících.Tak ať se daří chov, dyštak mně někdo doplňte :-)

No není zač a ještě bych podotknul, že ze své zkušenosti nevím co všechno bych musel těm svím štírům udělat aby na mne použili telson. Chovám Heterometruse a maximálně mně občas štípne klepetem, ale to si ho hladím na klíně a nebo provokuju přímo v teráriu( v teráriu jsou trošku více sebevědomí). Menší duhy štírů co chovám tak k použití telsonu stačí jen pohyb prstu v teráriu, nebo menší pokus o pohlazení. Ale Imperátor, nebo Heterometrus jsou opravdu moooc klidní štíři.

Uvažujeme, že bychom si ho pořídili a máme dva psy. Zatím nás brzdila představa, že by se mu nějakým způsobem podařilo utéct a psi by ho našli. Sice by se mu nepokusili nijak ublížit, ale určitě by se o něj zajímali zvědavě čumákem :-)) Chtěli bychom právě nějakého "velkého buclatého" a imperátor se zdá být vhodná volba i díky své relativně malé jedovatosti.

No pukud štíra dáte do terária z bývalého akvária se stěnou vysokou min 30 cm tak nemá žádnou šanci utéct. (Pokud mu někdo z venčí nerozbije bydlík) A pokud by přece jen došlo k útěku, pochybuji, že by jej byť jen psi našli, natoš aby se nechával očichávat.( By vzal nohy na ramena a zalez by pryč )Jen ještě malá poznámka: Tyto štíři by se mněli chovat ve skupině 1:3. Jsou to společenští štíři. Pokud je budete brát opatrně za telson tak by opravdu nemnělo dojít k žádnému úrazu. Terárium opravdu musí být vyšší než je celá velikost štíra i s ocasem, protože štír je v pohodě schopen stát jen na špičce ocasu!

Uau, tak 4 štíry jsme rozhodně neplánovali.::) Myslíte, že jeden by strádal? Nebo třeba 1.1 či 0.2? Chceme koupit přímo menší terárium. Pan Vaculín nabízí na burzách krásná terária za pár korun.
Lidská chybička se vždy vloudit může. Už jsme takhle hledali mládě gekončíka a plánované to rozhodně nebylo :-)

Jo PT má úplnou pravdu a omlouvám se za deziformaci. Brát štíra za předposlední část zadečku.

Jinak k počtu těch štírů: Někde jsem se dočetl, že samotný jedninec může umřít steskem! Mám tera 60*30*40 a zatím jsou v něm 1:1 Heterometrus. Plánuji tento měsíc zakoupit ještě jednu samičku. Jinak, když jsem mněl samce samotného tak jeho aktivita byla nulová. Ale osobně v menším tera bych s klidným svědomím choval jen páreček. Ale pokud se mýlím tak ať někdo napíše zkušenější názor. A co se týče agresivity mých jednincu v tera tak na mne útočí jen když je vyruším u jídla a nebo pokud se je snažím vypudit ze svého bydlíku.( když zvednu kámen tak své místočko urputně brání) Ale pokud hezky v klidu a opatrně chytím štíra za zadeček a velmi pomalu jej zvednu a nebo jej vyndám z tera tak se vždy sklidní a manipulace je úplně v klidu.Je důležité aby se zvedal pomalu. Jinak májí tendenci se ohnout a štípnout ruku která je zvedá.Opravdu si myslím, že jsou to andílci oproti jiným druhům. A ještě jsem se dočetl, že Heterometrus je klidnější, nežli Imperátor. Doufám, že se mé rady hodí a díky za názory a opravu.