Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje ještěrka má ,,tiky,,

Ahojky Všichni...Moc Vás prosím o radu.Máme asi 5 let Baziliška zeleného.Jmenuje se Goliáš a po těch asi pěti letech dostal tiky:.(.Třeba normálně leží a klepe se mu nožička.Uplně mu pulzuje a já nevím co to je.Jestli to je něco jako zastrašování,ale nevím.Mohli by ste mi prosím poradit??Předem díky moc zatim ahojky:-)

Pro svalovou kontrakci je důležitý vápník a hypokalcemie způsobuje zvýšenou nervosvalovou dráždivost s brněním prstů a obličeje až křečemi. Trvalejší nedostatek vápníku narušuje zejm. tvorbu kostí. Takhle je to u lidí a mělo by to platit i pro ještěrku.Tak mu zkus dát vápník.