Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páření želv

Dobrý den,mám samce želvy čtyřprsté,asi 5ti letého a 3-letou samici zelenavé.Ten samec ji neustále obtěžeje,chtěl by se pářit,zatím teda neúspěšně.Nemůže té samici ublížit?Želvy nejsou zimované,protože mi jedna chcípla před lety,tak je nedávám,nemám podmínky.Můžou se spářit a mít mladý,když to není stejný druh a nejsou zimované?Děkuji

O hybridizaci THer a THorsf jsem tedy neslyšel. Teoreticky se snad kříží THer a TG, i když křížence tady u nás asi nikdo neviděl - možná se to jen traduje. Kříží se TG a TM, přičemž takové potomstvo je v mládí moc hezké. Přesto všechno by se ale druhy mezi sebou křížit nechat neměly. 3letá samice je ještě hodně mladá, i když nebyla zimovaná. Musí mít alespoň tak 800g a víc. V zimě při zimování dochází k hormonálním změnám, po probuzení k dozrávání a uvolňování vajíček, a to i bez oplození. Pro rozmnožování samic je tato fáze velmi důležitá, nutnost zimovat samce je menší, i když kvalitní samec je jedině ten zimovaný... Zimování musí probíhat za dostatečné vlhkosti - většina nepřeživších želv jednoduše uschne. Hmotnostní ztráta tukových zásob při kvalitním zimování reprezentuje jen několik málo g/měsíc/kg hmotnosti, zbytek dělá ztráta vody. Ta musí být nižší než 1,5% hmotnosti za měsíc. Při probouzení se musí želva do několika dní nejprve dostatečně zavodnit.