Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz na Leguána

Moc všechny zdravím, jsem tady Nový a tak se chci optat,zda mi odpoví někdo na pár mých otázek ohledně mého Leguánka? ;-)
Dotaz:
Mám doma Leguánka zhruba měsíc,o velikosti těla: 12-14 cm nádherně zelené barvy a po aklimatizaci cca. 10 dnů začal sice baštit,ale celkem málo.Mám radost,že aspoň něco!Je dost pohublý!Moc mu chutná mrkev a čínské zelí a mango!!!
Terárko má prozatím jen d60 x š60 x v40 a nové se už dělá na míru!Pravidelně mu čistím terárko a moc rád se sprchuje při rošení terária!Další věc je,že se mu ze staré kůže na ocasu (cca.10cm od konce) tvoří jakoby ze staré kůže krunýř? (i po vlhčení se to nechce loupat a zhruba 5cm od konce se mu dělá místo,jako by mu chtěl ten konec ocásku upadnout?) Nejsem z toho nadšený a snad se mu to nezanítí?Bude to problém s tím ocáskem? Když jsem ho kupoval (zdroj-dobrý chovatel-známý)nebyl problém a kompletně celé tělo měl v pořádku!Není už takový plachý a celkem je už i temperamentní a dáva i najevo ,že terárko patří jemu!!!:-)
Prosím poraďte?
Předem moc děkuji!

Zrejme se mu na konci ocasku zaskrtila nesvlecena kuze, nekdy to neni ani moc videt a u malych prcku to jde celkem rychle, protoze maji velmi tenky konec ocasku a nesvlecena kuze se tam mnohdy ztrati. Nemusis se bat, pokud je to nekroza. Ta s dalsim svlekem odpadne, ale urcite ho kazdy den koupej, je to hlavne pro prcky velmi dobre, kvuli tomu, ze rychle rostou a tyhle problemy s ocasky mivaji velmi casto. Nebo je take mozne, ze si ocasek nekde poranil a ocasek mu zacal od konce az k tomuto mistu nekrotizovat, vetsinou se nekroza zastavi u poraneneho mista a s dalsim svlekem odpadne, ale nekdy take ne. Opravdu by to chtelo fotecku a take mu ten ocasek poradne prohlidni. Urcite se casem rozbasti a bude vse v pohode, ale opravdu mu opatri i lepsi zdroj potravy, jak uz se tu psalo. Hlavne at ti zelenacek pekne roste a je zdravy.;-)

Nekróza jak prase: zřejmě si ho nějak nalomil (min. na 2x) a teď mu odumírá, bude to pokračovat...a to možná i dost rychle. Nemusí to skončit nijak dobře, pokud tam dostane infekci. Možná to v reálu nevypadá tak strašně, ale pěkný to teda neni. Každopádně si myslim, že nějaká desinfekce nebo domácí léčení tady není na místě, budeš muset za vetem - ale pozor, jen za odborníkem. Ten mu ho pravděpodobně ulomí, pak mu, vzhledem ke stáří lega doroste regenerát. Pokud tam bude infekce, dá mu pravděpodob. i antibiotika. Napiš odkud jsi a jestli máš veta, kterej "umí" plazy.
A ten jemnej štěrk co nejdřív vyhoď...vlastně když se podívám v jaký výšce je ta žárovka, bejt tebou, to terko buď celý předělám nebo uplně vyměním (spíš to druhý) - bez urážky.

Tak Legošek byl léčén co se týče jeho ocásku z toho nejhoršího je venku!:-)
Původní majitel mi ho "vyměnil" za "Nového mladého a čilého jedince" a vrátil penízky za ošetření na Veterině!!!;-) Dobrý co!!:-D
Nový Legošek baští bez problémů a je už i trochu ochočený a nechává se hladit!!!:-)
Je dobře kontaktní!!!;-)
Mám z něho zatím radost a snad se mu bude skvěle dařit !!!!
Je už taky v Novém a větším terárku a lozí po větvích a dělá opičí kousky!!!:-D
V životě jsem se tak nezasmál!!!!!:-D
Velikost těla má asi cca. 15-18 cm (bez délky ocasu.)
Všem moc ještě jednou děkuji za rady a pomoc!!!! :-);-)
Těším se na další pokecík a spolupráci !!!!;-)