Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc - křeče u leguana

Mám velký problém.Od září jsem zdědila leguána cca 8let starý, celou dobu bez problému, ale minulý týden měl z ničeho nic šílené křeče, svíjel se asi 45min a pak usnul, veterinář mu píchl antibiotika a vitamíny a lego vypadal již druhý den ok, no a dnes tedy po týdnu jsem ho opět našla v křečích teď tam leží,dýchá ale jinak je polomrtvý. Už vážně nevím co dělat.Poslední dobou moc nežere,ale to v zimě bývá,mám trnorepa, ten taky v zimním období moc nežere. Prosím o radu. díky Hanka
[mod]Změna předmětu, původně: pomoc (VH)[/mod]

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
V jakých podmínkách byl leguán předtím chován? Zjistěte v jakých podmínkách byl předtím (potrava, vi…
knoxville 02.02.2008 12:30
knoxville
Přesně tak, určitě k Hnízdovi - tyhle křeče se dost vyskytujou i při dně spolu s hypokalcémií - a zr… nový
MadMike 02.02.2008 13:02
MadMike
ahoj, to byl nejspíš epileptickej záchvat, můj lego ho měl taky. pak teda na jeden umřel no....byl u… nový
Sylva 19.03.2008 21:23
Sylva
Přesně měla bys jít k veterináři.....vůbec je to docela divné ale veterinář by měl říct co s ním je… poslední
SandraKub 12.04.2008 09:34
SandraKub

V jakých podmínkách byl leguán předtím chován? Zjistěte v jakých podmínkách byl předtím (potrava, vitamíny, UV). Může jít o nedostatek vápníku, nemá jakoby gumový prsty a tlamku? Je apatický, nebo ne? Skuste napsat víc. Jinak ale určitě k veterináři, pokuď můžete do Prahy, tak určitě k Hnízdovi.

Přesně tak, určitě k Hnízdovi - tyhle křeče se dost vyskytujou i při dně spolu s hypokalcémií - a zrovna v tomhle věku - dávali jste mu vy nebo bývalí majitelé k jídlu hodně živočišných bílkovin? (vejce, tvaroh, cvrčci, červy apod.) Při nejlepším by to mohl být i ledvinovej kámen. Nechci tě strašit, ale tohle už jsem řešil s lidma mockrát a možná je ten legu už na cestě na onen svět :.( Každopádně to chce jít co nejdřív (včera bylo pozdě) k odborníkovi.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru