Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SNŮŠKA

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na kladení vajec. Moje želva snesla jedno vejce , přišla jsem na to ale až po třech dnech, když jsem se vrátila z dovolené. Nakladla ho do písku ale ten měl jen pokojovou teplotu. Po zjištění jsem přitopila a udržuju teplotu na 28 stupních. Nevadí tomu vejci nižší teplota ? Za jak dlouho se vylíhne vejce ? Vůbec si s tim nevim rady ,poraďte co mám udělat proto aby se mi vylíhlo želvátko. Vejce bylo oplodněné protože zhruba před měsícem jsem je při " tom " přistihla. Četla jsem něco o dalších snůškách , můžu ještě očekávat další vajíčka? Díky moc za vaše rady.

Mláďata se líhnou po 80 - 90 dnech,bylo by lepší kdyby jste vejce přenesla do vytvořené líhně i tak se může stát, že se z vejce nic nevylíhne.(Různé vývojové vady, plísně atd.) Měli jsme již nespočetně snůšek a vylíhlích mláďat jsme viděli jen pár. Krátkodobá nižší teplota by snad neměla vadit, někde jsem i četla, že zárodky dokážou přežít při nepříznivé teplotě i celou zimu. Pokud budete udržovat teplotu do 28 stupňů - pravděpodobně se vám vylíhnou samečci, samičky potřebují teplotu do 30 stupnů.
Přeji Vám hodně zdaru, pohled na klubající se mládě je přímo úžasný.