Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vodní

Dobrý den, chtel bych poradit: Chtel bych nejakeho jestera, co se da ochocit a aby v dospelosti nebyla moc agresivni (mel jsem chameleona jemenskeho a v pozdejsim veku jsem se ho bal dotknout). Premyslel jsem o agame vodni, tak se chci zeptat, jestly s ni mate zkusenosti. Popripade co by jste mi doporucili jineho....dekuju moc za kazdou radu, cau

Tak já tedy nevím, ale agresivita jim vlastní není, sameček je bezvadný, ten si společnost a ,,mazlení" vynucuje:-D, spíše samička není moc společenská, avšak v porovnání s vousatky jsou to ,,andílkové" :)) a opravdu jim je vlastní vysoká schopnost adaptace, takže záleží až na chovateli!;-)

Již dva a půl roku mám doma agamu vodní. Je úplně nádherně ochočenej, spí s námi dokonce i v posteli, běhá po pokoji a když nás vidí z terária už se dobývá ven. Hrozně ráda se nechá hladit. Před týdnem jsme koupili další, ta je o hodně mladší. Nebyla zvyklá na lidi, do ruky se vzít dá, ale ještě není tak ochočená. Každopádně ta první byla taky taková. Ale do tří měsíců se dá krásně ochočit. Chce se jí věnovat a dát jí čas.