Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cesta do školy.

Ahoj domluvil jsem ve škole že bysem za 14dní přinesl do školy Krajtu Královskou..Vím že by to pro ni bylo asi trochu stresující,mame 6 hodin zvládla by to přenášel by sem jí v průhledným kyblíčku na dno by sem dal substrát a misku s vodou taky sem přemýšlel jestli by sem ten kybl nemohl přikrýt látkou protože o přestávce se hodně běhá a řve ale hadi sou hluchý spíš ten pohyb je horší.Můj dotaz tedy zní jak jí mám co nejšetrněni přenýst a zase odnýst do školy???Moji cestu sem vymyslel takhle ráno krajtu dám do kýble s vybavením dám přes ten kýbl hadr mamka mě hodí do školy o hodině a o přestávce ji budu mít na lavici v kýblu přikrytou hadrem až bude PŘ tak ji vytáhnou všichni na ní asi udou chtít hrabat to jí snad nebude moc vadit když skončí PŘ tak jí zase odnesu domů.Jestli sem něco vymyslel špatně nebo tu sou nějaká rizika napiste prosím.

Celkově si myslím, že je to nápad naprd. Obzvlášť v zimních měsících. Když už ji chceš někam vláčet, alespoň ji pořádně zatepli přepravovací box (polystyren, deky, pod dekou pet lahve s teplou vodou, v dece v hadrovém pytli had). Asi nejméně stresující a hlavně je to krajta z rovníkové Afriky. Asi by Ti nebyla vděčná, kdyby z plastového kyblíku čuměla na "sníh" (malá teplota = problém)

no teda já nevím, ale tohle bych nedělal. Regiusky jsou docela stresující. Stačilo, když jsem tu moji na narozky donesl mezi rodinu (15 lidí) a ona z toho byla dost v ( ! ). Pak měsíc nevylézala z baráčku. Prostě moc lidí :-/ ... už nikdy víc.

já by sem ji dal do kabinetu a vytáhl by sem jí jenom na ten PŘ určitě by sem ji nikomu nedal vzít do ruky a celou dobu by byla v kíbly apřikrytá hadrem měla by klid a nikdo (až na jednu hodinu) by na ní nečuměl.

Pro hada to teda bude celkem vzrůšo, ale jestli je zvyklej na manipulaci a ! hlevně jestli neni eště mláďě ! nevidim v tom takovej problem. jedna z mejch regiusek byla schopná celej den litat na krku ruznejch lidí po pražský burze a ke konci utočit na myši-namotaná pulkou těla na ruce :) eště čekala cesta vlakem dom tak sem ji nažrat nenechal :)

Každopádně jak psal nekdo nademnou do plátěnýho pytle do vytemperovaný krabice na hadry nebo zmuchlaný noviny.

I když minulej tejden mi vlakem dorazil samec z moravy a samozřejmě krabici nechali někde trčet na mraze! Když jsem ho doma vybalil, teplota v polystirenový krabici byla 12°C, had měl teplotu stejnou. Po několika hodině zahříváni se zacal chovat uplně normálně, večer sežral dospělýho potkana a i jinak se zdá v pohodě.

Vůbec nechápu proč něco takovýho dělat a riskovat stresování hada nebo případný zdravotní potíže. Jestli tě mrzí, že ti dobře žere a prospívá, možná jí ani nebudeš muset nosit do třídy a problémy přijdou samy.... Asi jsem teď trochu tvrdá, ale jen se ti divím, že ti ta trocha pofidérní pozornosti spolužáků a učitelky stojí za to riziko. Poraď si jak umíš, ale já bych toho našeho nerváka dobrovolně v zimě nepřenášela a neexhibovala s ním před davy ani za nic. Nemocnýho a nežeroucího hada jsem už doma měla a už nikdy si to nechci zopakovat.

Já osobně bych to teď nejspíš nedělal, ale když jsem býval mlád, nosil jsem mladého hroznýše pod košilí ven docela běžně. Jinak kýbl se substrátem a miskou s vodou se k transportu hada hodí opravdu jen velmi málo. Lepší je polystyrenová krabička vystlaná novinama (bez vody!) Ale regiusky jsou opravdu stresáci, důkladně to zvažte.