Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poddruhy L. triangulum

Neexistuje nějakej webík nebo literatura, podle který bych byl schopen rozlišit jednotlivý poddruhy korálovek sedlatých? (podle štítků apod.) Totiž narazil jsem ve zverimexu, sice v "otřesným" stavu, ale asi L.t.gaigeae, a kdyby to byla fakt ona, musím ji mít :-p a ona za mlada vypadá jako minimálně dalších 10 poddruhů. :-( Hodně korálovek sedlatých se bez znalosti lokality ani rozlišit prej nedá, ale co kdyby...
Paní ve zverimexu mi řekla, že je to korálovec červený, takže od té žádný info nevydlabu. Ď

Ahoj vím že to teď exhumuju hodně pozadu ale je blbost kvůli toho zakládat nové vlákno. Našel jsi něco o těch poddruzích? Já jsem kdysi našel na iFauně nějaký článek o Lampropeltis triangulum sinaloe a nějakou hodně podobnou, bohužel jsi to nepamatuju. Uložil jsem si jen odkaz a ten už nefunguje. Bylo tam něco psáno o zakřivení pruhů, počtu pruhů, jejich přerušování apod. Nemáte ten článek někdo v PC zkopírovaný nebo něco podobného? Snad jste aspoň někdo pochopil co jsem chtěl tak kostrbatě říct :-D Děkuju ;-)