Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem páření - hroznýš královský

Zdravím,asi čtyři měsíce mám doma hroznýše královského.Sestra má taky jeden kousek.Jejího hada,mám momentálně na hlídání,jelikož je pryč.umístila jsem ho do společného terária. Můj dotaz zní:nevím jakého pohlaví jsou a jak poznám, že se páří? Předem děkuji za rady.
Změna kategorie, původně: Hadi (halapremek)

loading...

Zdravim, mam doma 1,1 boa mix a cca před 3 týdny jsem je dal k sobě. Páření jsem nepozoroval. Evidentně je samice připravená, ale samec sedí v úkrytu a kašle na ni. Tak bych chtěl přidat ještě jednoho abych toho lenocha trochu povzbudil. Chtěl bych se zeptat jestli máte zkušenosti s tím že by se samci mezi sebou porvali?? Mam totiž jenom jednoho samce mix který měří cca 220-230cm musel bych přidat nejspíš chiapase který je z odchytu měří cca 150cm a je výrazně drobnější postavy. Docela nerad bych ho nechal nějak poranit. Je to pářící zvíře kterého si dost cenim. Chtěl bych to udělat jenom pro povzbuzení. Jde mi o vaše konkrétní zkušenosti. Díky za odpovědi

Zdravím tě.
Osobně bych to nedělal.Jednak v nepozorované chvíli ti Chiapas může napářit samici mixa což jistě nechceš a co se týče toho povzbuzení tak ne že by se samci přímo porvali,ale pokud by to toho mixa vyprovokovalo,tak by mohl ve smyčkách těla toho menšího udusit,jak by se hnal k samici aby byl první...:-p
Už jsem podobný pokus kdysi udělal a pak jsem od sebe rozplétal dva nadržené samce a schytal jsem to pěkně já..
Nehledě na to,že po boji se mnou se na samici vykašlali oba.Možná bych zkusil je vrazit do jiného terárka bez úkrytů,pohrát si s teplotou,změnit vlhkost a tak.
Ovšem pokud se mu opravdu nechce tak s tím asi nic nenaděláš...:-(
Tak tolik mé osobní postřehy..

Zdravím potřeboval bych pomoci, mám hroznýše už 6 let a bylo mi při koupi řečeno že je to samice. A nedávno sem přikoupil samce a chtěl bych je dát dohromady. Jde mi o to že samice je zvyklá příjímat potravu v teráriu a aby samce nějak nevzala jako potravu. Tak bych byl rád kdyby mi někdo pomohl jak mám postupovat dále předem moc díky.

Otvorit terarko, vlozit dnu samca, zavriet terarko.
Na parenie je uz dost neskoro/skoro. Ale skusit to mozes.
Had ide hlavne podla cuchu, nie podla toho, ze sa otvori terarko. Ci ked mu vymenis vodu zozerie misku?Ak sa predtym nebude samec muchlovat s potkanom, morcatom alebo inou potravou, nevidim problem.