Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoci

Chtěla jsem se zeptat, gekončíci jako spousta zvířat trpí různými nemocemi. Pokud mi nějaký gekončík umře na nějakou z nich, jak je třeba terárko dobře vyčistit nebo jaké je riziko že by ho chytil nový který bude obývat terárko? Stačí v terárku pouze vyměnit podestýlku, vyčistit jej, omýt vybavení, nebo je třeba něco víc? Předem děkuji za odpověď.

Tak v ideálním případě po úmrtí nechat udělat pitvu, ať přesně víš co byla příčina smrti a podle toho se pak zařídit dál. Jelikož trpí gekončíci dost na cryptosporidie je nezbytný terárko se vším všudy omýt 100 stupňovou alias vařící vodou, jelikož většina čistidel tyhle sviňky uplně nezabije a jistota je jen voda >= 100 stupňů celsia. Podestýlku bych pro jistotu měnil za novou.