Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa-nechutenství...naposledy žral loni v červenci....

Dobrý den,píšu za kamaráda-nemá net-a věřím,že nám pomůžete.Jsme z Liberce a nemáme nejmenší tušení jestli je někde poblíž veterinář který by se věnoval hadům.Teď k problému samotnému.Vlastní hroznýše královského,samce,délka 230cm.Teplota i vlhkost by měli být v pořádku...dle literatury...zvířátko je čilé,normálně se svléká,moc rád leze ven z terária.Doma ho má cca rok,předchozí majitel s ním neměl problémy.Jenže teď nám dělá starosti,žral naposledy loni v červenci(3 velké potkany) a od té doby si potkana ani nevšimne:-(Nejdřív jsme to připisovali nadcházející době páření(samici jsme bohužel nesehnali),ale teď už nám přijde,že začíná být hubený.Zkoušeli jsme i změnit nabízenou kořist,ovšem marně.Už jsme bezradní,asi není normální aby tak dlouho nežral.Asi mi poradíte veterináře-a bylo by to asi nejlepší,ale než špatnou radu tak raději žádnou.Mám strach aby mu veterinář spíš neublížil:-(Pokud Vás tedy napadne co ještě v této situaci dělat,budu Vám vděčná.Nechci o něho přijít...je to můj miláček.Moc děkuji za jakoukoli radu.Satanela

loading...

Moc děkuju,o trhách vím a určitě se tam zkusím ukázat.Jak pro radu tak i ze zvědavosti;-).Od posledně se trošku změnila situace...Hroznýšek je moje zlatíčko a vzhledem k tomu,že ten kamarád má doma ještě dalších pět hadů a nespočet pavoučků,tak se stěhuje natrvalo ke mě:-D:-D:-DSice nás je doma už taky celkem dost(jsme taková ta "divná" rodina:-Dco nemůže a ani nechce žít bez zvířat),ale minimálně tohohle drobečka ještě zvládneme.Až bude "doma" vložím fotečku,sice to nejspíš bude kříženeček,ale je moooc hezoučkej.Doufám,že se všechno spraví,budu informovat;-).Ještě jednou moc díky.:-)

:.(:.(:.(Tak už je to vyřešené,bohužel nás dnes po druhé hodině odpoledne hroznýšek opustil:.(:.(:.(Zítra jsem si ho měla přivézt domů...už jsem měla vše připravený a teď tohle:!::!::!:Nejhorší je,že nemám nejmenší tušení co se udělalo špatně...asi jsem to do svých rukou měla vzít dřív...jenže...stále to nebyl MŮJ hadík.Bohužel mu to obviňování život nevrátí a mě při myšlenkách na něj ještě dlouho oči neuschnou:.(:.(:.(Manžel přišel se spásnou myšlenkou(a to je "odpůrce" hadů).Cituji:Máš vše připravené a za pár dní je burza,tak si kup jinýho.Sice nejsem naprostý začátečník,ale přeci jen toho vím pomálu.Tak prosím jen drobnou radu:Je lepší pořídit si B.C.C. nebo B.C.I?Myslím vzhledem k délce v dospělosti a povaze-tedy pravděpodobné;-)Sice jsem proštudovala všechna dostupná fakta,vaše připomínky a rady(za něž moc děkuji všem:))),ale přeci jen si nechám poradit.Moc děkuji a přeji všem hodně zdaru s vašimi miláčky.

Ahoj, no to mi je luto. Co sa tyka tej kupy, radsej ako miesaneho Bcc by som asi kupil nejake Bci, mozno costarica, priapdne honduras. Su to pekne hady a ich cena je dost prijatelna. Co sa tyka velkosti, budu o nieco mensie ako "boa domesticus". Pokial zvolis "bezneho" hroznysa, predava ich tu teraz Marcelka.

:-):-):-)Děkuji pěkně,útěcha sic malá,ale sdílená bolest je přijatelnější:.(Všimla jsem si,že tu má Marcelka mimča,ale asi se jěště podívám na burzu(přeci jen bych raději BCI,ale ty "obyč" v žádném případě nezavrhuji;-)Ještě bych měla jednu otázku-vím,že to není zrovna jednoduché poznat u mladých pohlaví,ale pozná i laik rozdíly v drápkách-s pomocí prodávajícího,popřípadně veterináře???Ještě jednou díky.

Hmmm,já si to myslela:-/Takže se dá spolehnout jen na prodávajícího(pokud teda bude vědět aspoň ON a nepoplete to:-))No tak snad budu mít štěstí:-DChtěla bych samici,ale ve své podstatě je to jedno.Myslíš,že můžu dát mrňouska do velkého terárka?Mám 180-50-50.Samozřejmě myslím i na krmení-v takhle velkém by se hledali týden:-D-to vyřeším,ale bude mít prostor pro lezení a tak:-D Koukám,že nejsem jediný noční pták,to je super;-)

Myslim ze ho mozes dat aj do velkeho, aj ked niektore mlade hady byvaju z velkeho priestoru vystresovane. Dolezite bude poskytnut hadatku aspon 2 ukryty - jeden na kazdej strane - aby si mohol vybrat. Ja som to na zaciatku riesil tak ze vo velkom terarku som mal mensi plastovy box a v nom hadika kym nepodrastol.

P.S.: ja som nocny vtak, ale u teba mi to pripada zvlastne - zena a vtak? :-)

[http://i96.photobucket.com/albums/l165/Bic0/Akva_Te ra/Snakes/morelia_harrisoni/P3250595.jpg]

Máš to terárko dobře vyřešený,je to jednoduché a účelné:-DMožná ho zatím přepažím a budu postupně zvětšovat-jak poroste:-DMám sice terárko co by mu jako mrňavýmu bylo jako ušité na míru(má 50-40-50)jenže v tom mám masožravky...a kam já je holky moje dám:?::?::?:Pokusim se vložit foto,ale nevím,nevím v takových případech se mnou počítač moc nekamarádí.:-/

PS:Co je zvláštního na ŽENĚ-PTÁKU????Když můžu být v čínském horoskopu KŮŇ a v indiánském dokonce SOVA tak proč by ne NOČNÍ PTÁK???:-D:-D:-DNavíc když umřel ten hroznýšek(jmenoval se Bedřich)tak jsem stejně nemohla spát:.(:.(:.(