Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tvrdá kůže

Máme leguána asi 3 roky starého. Na ocase se mu začaly tvořit ztvrdlé fleky, které jsou šedivé a praskají. Neví někdo, jak mu pomoci? Děkuji.

O popáleninu se určitě nejedná, žárovku má přidělanou ve stropu, spálit se nemůže. Z puchýřů voda, ani hnis nevytéká. Na fotce je už vyfocená promazaná kůže. Jde o tvrdou, suchou a proskající kůži. Teď, když jí promazávám, zdá se, že se odlupuje. Díky za uveřejnění fotek.

No tak to byly nejspíš nesvleky, ale lepší než je něčím mazat, je rozmočit a pak se pokusit opatrně sundat...Každopádně bys měl hledat příčinu a tou si myslím může být příliš nízká vlhkost, samozřejmě taky nemusí. Můžu se jen zeptat, čím to bylo mazáno? A ujistěte se zda je kůže pod těmi otoky zdravá... Díky