Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prostě nevylejzá:)

Ahoj,
jelikož jsem začátečník, tak se raději optám zde - odborníků. Můj "problém" je, že moje guttka nevylejzá a přijde mi, že upadla do zimního spánku. Jenže nevím jestli to mám brát jako zimní spánek nebo jen nějaký dlouhodobý odpočinek, protože v terárku má teplotu 21 stupňů přes den (18 přes noc). Tuto teplotu jsem držel, protože jsem se dočetl na internetu, že se má přes zimu držet teplota 18-20 stupňů. No a mě by zajímalo, jestli je to pro něj nějak nebezpečné, když zimuje/odpočívá v této teplotě, protože od listopadu nežral, tak nevím co mám dělat dál, jestli zvýšit teplotu a nakrmit ho...?

předem díky za odpovědi, už jsem z toho nervozní a doufám, že jsem to napsal jakžtakž srozumitelně.

xixi:)

Užovka bude zřejmě opravdu zimovat.Jestli chceš zimování ukončit tak pomalu zvišuj teplotu a prodlužuj dení svícení.Po asi dvou týdnech můžeš hada zkusit nakrmit.Jinak půst od lidstopadu nejni nic nebezpečnýho.Samci v hladovění většinou pokračují,protože hned začíná období páření.Samice se naopak cpou;-)

protože jsem se to všude dočetl. v noci nevylejzá, to sem si jistej. Uvidíme co se dá dělat, zkusim ho nakrmit ale pochybuju že si holátko veme. Jinak vylejzával vždycky bez problému. nejpozději v 18:00 vždycky už koukal a pak šmejdi lcelou noc. Mě ani nejde o to jestli zimuje nebo odpočívá, ale o to, jestli nehrozí nějaké nebezpečí při téhle teplotě a taky jestli je správné ho "budit" :beer:

Já mladé gutátky taky nezimuju, až jsou dospělé a dosáhnou aspoň 1 m délky. Zimování mají tak nějak v genech, takže je to pro ně odpočinek a zároveň se nastartují na páření. Udělej jak napsal Melda, zvyšuj pomalu teplotu a po 1 - 2 týdnech ji zkus nakrmit.