Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem veleštír

Zdravím,potřeboval bych poradit.Mám samici pandinus imperator cca 2 měsíce,minuly tyden jsem koupil ještě samce ktery je cca o třetinu menší.dnes jsem je dal poprve dohromady do noveho většího terária,předtím jsem je měl odděleně.Problém je v tom že ten větší toho menšího neustále napadal až jsem ho raději vrátil zpět do menšího terárka.na burze majitelka říkala že se možná porvou,ale tohle mi přišlo moc.Prosím o radu zda je necht pohromadě at si zvyknou,nebo držet raději odděleně,když to vypadá že by to ten menší taky nemusel rozdýchat.Taky nevím jistě jestli to třeba nejsou oba samci,prodejce prvního říkal ze prodává samici,prodejce druhého že samce,věřil jsem jim,protože začínám.pls můžete mi někdo napsat podle čeho určím pohlaví?předem díky

loading...

:-D ahojda prosím vás chtěla bych si pořídit imperátora a mám dotaz: jak je to u něj s tím bodnutím, abych doma potom neplašila, že mi něco bude. A kdyby byl někdo hodný a poradil mi víc s jeho chovem, strašně bych si ho přála. měj te se pěkně pa

Ahojik Fini.
Pro takové věci lepší založit nové vlákno. Ale to je jedno. P.Imperator je velmi nenáročný na chov. Odchov už jak se poštěstí. V první řadě, než si koupíte štíra, hodně vážně doporučuji knihu Štíři od pana Kovaříka. Je nejlepší a abych byl i upřímný snad jediná. Tam je vše výborně popsané a bez ní bych do toho radši ani nešel.
Jinak tedy. P.Imperátor je afrikánec a pralesní štír. Má rád tedy vlhko a jako substrát ideální rašelina nebo lignocel,ale spíše ta rašelina. Je taky dobré je chovat ve skupince, mají to rádi. Ale pokud chcete kupovat už dospělé, tak ideální aspoň do páru. Takoví štíři žerou cvrčky, šváby a podobné menší bezobratlé. Já si stojím za cvrčky. Jsou noční tvorové, takže musíte počítat s tím, si jich přes den moc neužijete a v noci, když rožnete, kolikrát jen černá čára směrem k prvnímu úkrytu jediná určí, že tam opravdu je:-D. To je docela důležité, aby takový štír měl několik úkrytů. Ideální kůra a jedna v sušší části terárka a druhá v té vlhčí, oni si vyberou. Mají rádi, když cití ¨strop¨ na zádech, takže by měl být i nižší.... Pandáci se bez problému vykopou nějakou noru.
Jestli máte jakýkoliv dotaz, klidně mi pište na mail, nebo můžete sem. Ale vřele doporučuji tu knihu.
Jinak co se týče onoho bodnutí. Jejich jed je člověku absolutně neškodný. Dá se PRÝ přirovnat vose, max sršni. Jedná se o velmi klidného štíra. Lidé ho běžně berou na ruku, což moc nedoporučuju, štíry to neuvěřitelně deptá. Ale stejně jako moji Heteráci byste je musela asi hodně nutit a provokovat,aby proti vám vůbec telson použil. Jsou vážně velmi klidní. Dobré je se i podívat na YouTube. Tam s nimi hodně lidi manipulují,ale vřele nedoporučuju to zkoušet. Často jde o zkušené lidi a nebo ty, kteří si neuvědomují, že brát štíra na ruku je pro něj opravdu stresující. Což se nemusí lišit.
Zde odkaz na knihu : d5437
Mějte se!!:-p

Zdravím Digi!!
Dobrá otázka! Budu upřímný, tady na poradně se lidi hrozně neradi setkávání s ¨hloupými¨ dotazy. Já to takto neberu,ale je tu na mě i icq, lepší psát přímo, bo na mail. Občas se stane, že odpoví na tvůj dotaz někdo, kdo není tázán a věř, že se to často nelíbí:-D
Ne, teď teda k věci. Chyba si pořídit zvířátko a nic o něm nevědět. Takže v mém minulém příspěvku se dočteš odkazu na knihu, bez které by se nikdo neměl do chovu pouštět.
K P.imperator... 5cm je opravdu malý... Pokud jsi to dobře měřil, pujde tak o 2.-4. svlek. Vybral sis jednoho z největších štírů vůbec. Ti se dorůstají až těch 20cm.
Pohlaví rozeznáš podle pohlavní destičky. V knize popsáno jasně a někde tady na poradně už jsem to i nahazoval v obrázku...
Hoj!! a tu knihu si vážně kup!