Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta tmavá

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně krajty tmavé kterou mám doma: včera mě kousnula do ruky, mám pocit že si mě spletla s kořistí, ale raději se zeptám někoho kdo má víc zkušeností.

Zajímá mě jestli se může stát agresivní a kousavá, nebo jestli se stává že had kousne svého majitele, aniž by se to ještě opakovalo nebo dokonce stávalo na denním pořádku.

Předem děkuji za odpověď

Je to dost individuální, had může kousnout, když vám ulpí pach kořisti na ruce, když je ve svleku a špatně vidí, když je březí nebo nakrmený a nechce být rušen, když se lekne atd. U některých druhů je kousnutí pravidlem(sem tmavka podle mě nepatří), u spousty druhů se tak brání pouze mláďata a dospělci jsou klidnější. Také se píše o agresi pouze během pohlavního dospívání kvůli hormonům a pak následuje zklidnění. Nevím jestli vám moje odpověď pomohla, ale třeba přijdete na důvod útoku..