Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Euprepiophis (elaphe) mandarinus?.....Nebo hatchlings...??

Zdravím všechny chovatelé těchto nádherných zvířat - hadů!
Brouzdám po netu a narazila jsem na tohoto hada: Euprepiophis (elaphe) mandarinus, nebo Euprepiophis mandarinus hatchlings. Tito hadi mají nádheronu kresbu!!
Tady na teraristické poradně jsem na něj narazila snad jen jednou, proto se chci zeptat proč tento druh hada není více rozšířený v chovu?
Mám své 3 hady, ale tento druh mě tak zaujal, že bych si ho moc ráda pořídila.
A proto se ptám -
Jaký je český název?
Chová někdo tohoto nádherného hada?
Má přibližně stejné podmínky jako ostatní hadi?
A taky jaká se pohybuje cena? Podle mě bude asi dost drahý:-/;-)
Když jsem se chtěla podívat na nějaké internetové stránky kde je tento druh - byly anglicky, a já anglicky neumím:-[Moc děkuji za odpovědi!!

snad se ještě někdo vyjádří(víc hlav víc ví) :-) i tak díky...

já si právě myslel že 4 je axanthická sečuánka a 1,2 mi nepřijde jako stejná lokalita(rozhodně mi to nebylo takhle dovezeno)

řeknu jak mi to bylo prodáno ale nevěřím tomu, 1 vietnam, 2 sechuan, 4 axanthic sechuan...ale fakt nevím, tady jsem vedle momentálně.

Co sem se bavil s Davidem Jandzikem a Stefanem Moellerem, tak mi rekli (krom toho ze ty zvirata jsou pomerne variabilni), ze vietnamky maji siroke sedla (cernou cast) a uzsi zluty stred, sedla jsou velke a zasahuji az po bricho.
Cina ma pomerne siroky zluty stred a cerna cast je pomerne mensi (casto do ni zasahuje ta zluta kresba - u starsich zvirat). Maji taky vetsi podil cervene barvy. No a teda cina + secuan je v dospelosti mensi nez vietnamky (coz muzu potvrdit). Kouknu doma jeste do Schulzovi monografie...

takže dva axanthici budou potomci axanthici, chápu to dobře(promin do hroznýšů a jiných barevných mutací nedělám, tak jsem v tomto blbej)? ostatní formy nevíš jak na tom jsou? :-)

nic proti poučce že jsou zbytečné ;-) nejde mi o to že je nebo není zbytečné něco chovat. Jde mi čistě jen o to kdybych pořídil takové zvířata do chovu, co budou za mládata(kdyby vše klaplo).

myslím si že nejsem sám koho tato otázka zajímá :-)

No, pozeral som vcera narychlo tu nemecku knizku. Okrem tej porovnavacej foto roznych kresieb Sichuanov tam velmi rozdiely preberane nie su. je tam par foto vietnamiek, par foto cinaniek, ale ze by sa tam dal najst jednoznacny vzorec by som nepovedal. Tiez som tam nenasiel ziadne relevantne informacie o genetike. Cize jedine google.

Dobrý den, trošku to tady oživím.. kde si můžu přečíst něco o formě axanthic? Jelikož můj samec Vietnam se takto vybarvil až postupem času, jako mládě byl normálně klasicky zbarven do žluta (viz. foto nahoře). Forma axanthic se projevuje až časem a mláďata se rodí klasicky zbarvené? Jelikož už jsem měl snůšku, kde mláďata jsou klasicky žlutě vybarena.. Děkuji za odpověď